Salidojums Grobiņā!

20.08.2020 - 13:06
“Salidojums Grobiņā” 29. augustā Grobiņā Kuršu Vikingu apmetnē plkst. 19! Noklusētās sāgas un pasakas par baltu mitoloģiju, folkloras atskaņām.
Salidojums Grobiņā!
Vakara gaitā Ālandes upes ūdeņus šķels Kuršu liellaivas - ikvienam būs iespēja ar tām doties straumē. Starp ugunskura liesmām un uguns atblāzmu satiksim amata meistarus un dzirdēsim nesteidzīgus stāstus par baltu mitoloģiju. Un var arī gadīties, ka notiek kāds mistisks brīnums, ka, iestājoties tumsai, mostas senās burvestības, kas joprojām dzīvas nostāstos, teikās, pasakās - būtnes ar pārdabisku spēku. 
 
Gastronomiskajam baudījumam apmetnes viesi varēs izzināt un izbaudīt senos baltu ēdienus, gatavotus uz dzīvās uguns oglēm. Uguns sivēns, dūmotas jūras un ezeru veltes, brīvā dabā krāsnī ceptas maizes burvība, mālu pikucī gatavots putns, uguns liesmu grūslis un vēl, un vēl. Atklājuma prieks - būs iespēja izzināt un iepazīt tūrisma maršrutu "Baltu ceļš", kas aicina doties teiksmainā ceļojumā, lai skatītu senās baltu zemes. 
 
Kad saules stari kritīs jūras viļņos, starp vītolu lapu bārkstīm ugunskuru atblāzmā Kuršu Vikingu apmetnē atskanēs Postfolk grupas "ZARI" saules rieta koncerts... Pēc koncerta Mēness ripuļa gaismā iemirdzēsies video stāsts - metālopera "KURBADS ĶĒVES DĒLS".
 
Tās pamatā ir latviešu tautas pasaka par Kurbadu. Cilvēka griba, pašattīstības ceļš, cīņa ar iekšējiem un ārējiem dēmoniem, iniciācija - šīs tēmas savu aktualitāti nav zaudējušas arī mūsdienās. Metālopera ir pasakas 21. gadsimta interpretācija. Metālopera "Kurbads ķēves dēls" 2017. gada vasarā Limbažos tā kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot neviltotu skatītāju un profesionāļu atzinību. Video uzvedumā piedalās folkmetāla grupa „Skyforger" un mūsdienu dejas dejotāji. 
 
Pasākums apmeklētājiem ir bezmaksas. 
Pasākuma publicitātei izmantots makslas darbs "Saule, Pērkons, Daugava" autors: Cao Viet Nguyen
*Video Metālopera "Kurbads ķēves dēls" nodrošina: LMT Straume

Informācija: www.grobinasturisms.lv