Jāņa ielā atklāta Liepājas pilsētas 2021. gada kalendāra fotoizstāde ar Liepājas teātra aktieriem

10.12.2020 - 20:45
No ceturtdienas, 10. decembra, Jāņa ielā, Liepājā, apskatāma fotogrāfa Aigara Hibnera brīvdabas izstāde ar 2021. gada Liepājas pilsētas kalendāra attēliem, ko ikviens liepājnieks un pilsētas viesis brīvi varēs aplūkot vairāku mēnešu garumā.
Jāņa ielā atklāta Liepājas pilsētas 2021. gada kalendāra fotoizstāde ar Liepājas teātra aktieriem
Liepājas 2021. gada kalendārā redzami 13 Liepājas teātra aktieri, kuri iejutušies lomās nevis tradicionāli uz Liepājas teātra skatuves, bet gan šarmantajā Liepājas pilsētvidē. Kalendārs veidots kā metafora par saskarsmi starp redzamo un neredzamo, pateikto un nepateikto. Jāņa ielas izstādē var baudīt katra kalendāra mēneša lielformāta fotogrāfijas, izstāde būs apskatāma visu 2021. gadu.
Liepājas teātra aktieris Kaspars Gods kalendāra attēlā ataino Pendltona lomu no izrādes "Polianna" un fotogrāfēts Liepājas muzejā, Signe Dancīte - Made no izrādes "Purva bridējs ugunī" - kafejnīcā "Valhalla", Agnese Jēkabsone - Edīte Piafa no izrādes "Piafa" - uz Liepājas teātra skatuves, Mārtiņš Kalita - Sīmanis no izrādes "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta" - Vecajā ostmalā, Anda Albuže - Krustmāmiņa Kukurūzvālīte un skolotāja no izrādes "Dželsomīno Melu zemē" - Zirgu salā, Egons Dombrovskis - Jans no izrādes "Killera dienasgrāmata" - pludmalē, Rolands Beķeris - Normans no izrādes "Ģērbējs" -vīriešu frizētavā "Windcut Barber Shop, Leons Leščinskis - Mecenāts no izrādes "Zilā istaba" - Romas dārzā, Inese Kučinska - Jeļena Andrejevna no izrādes "Sods un noziegums"- Ziemeļu fortos, Gatis Maliks un Sandis Pēcis - sulainis un tirgotājs no izrādes "Ķiršu dārzs" Tosmares kuģu būvētavā, Kaspars Kārkliņš - Otello no izrādes "Šekspīrs" - "Liepājas metalurgs" vēsturiskajā teritorijā un Edgars Pujāts - Barons no izrādes "Purva bridējs ugunī" fotografēts Liepājas Svētās Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
Fotogrāfs Aigars Hibneris ir dzimis 1967. gadā Liepājā. 1985. gadā beidzis Liepājas 5. vidusskolu, studējis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē. 2004. gadā ieguvis bakalaura grādu tiesību zinātnēs. Kopš 2014. gada ir lektors Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras koledžā. Līdz šim Aigaram Hibnerim ir bijušas vairākas izstādes: 1991. gadā kopizstāde „Liepāja - Nineshamna" ar zviedru fotogrāfu Turbjornu Karlsonu (Torbjörn Carlsson), 2011. gadā izstāde „Aiz priekškara", kā arī izstādes „Mēs Jelgavā un pasaulē" un „Atgriešanās" Liepājas Latviešu biedrības namā (2016) un „Personības" Liepājas muzejā (2017).
Jauno pilsētas kalendāru var iegādāties Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā, Rožu laukumā 5/6, Liepājā. Pieejami divu izmēru (594×420 mm un 420×594 mm) sienas kalendāri, kuru cena 16,50 un 14,60 eiro un galda kalendārs (205×148 mm), kura cena ir 6,50 eiro.

Informāciju sagatavoja
Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
Zita Lazdāne
Tālr.: 22 017 277
E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv