“Dzintara muzikālo sarunu klubs” darbību turpinās klātienē un tiešsaistē

13.10.2021 - 16:53
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” arī gada turpmākajos mēnešos turpinās piedāvāt jaunizveidoto izglītojošo lekciju ciklu par mūziku pieaugušajiem — “Dzintara muzikālo sarunu klubs”, kas entuziastiem bez dalības maksas pieejams kā klātienē, tā tiešsaistē no jebkuras vietas Latvijā un pasaulē.
“Dzintara muzikālo sarunu klubs” darbību turpinās klātienē un tiešsaistē
Sarunu kluba nākamā tikšanās reize gaidāma otrdien, 19. oktobrī plkst. 18.00, kad klausītājus ar renesanses laikmetu mūzikā iepazīstinās muzikoloģe, mākslas doktore Ilze Šarkovska-Liepiņa. Cikls tiek piedāvāts sadarbībā ar "Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju" (JVLMA) un fondu "Uniting History".

"Dzintara muzikālo sarunu klubs" ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. Sākot no 2021. gada septembra līdz 2022. gada maijam ciklā ieplānotas desmit saistošas lekcijas, ko sagatavojuši Latvijas labākie mūzikas profesionāļi, pasniedzēji un JVLMA mācībspēki.

"Laikmets no 14. gadsimta līdz pat 17. gadsimta sākumam Eiropas mūzikā ienes svaigas vēsmas - daudzbalsības uzplaukumu, jaunu instrumentu parādīšanos, instrumentālās mūzikas uzziedu un veselu virkni līdz tam nebijušu ideju. Visa jaunā dzinējspēks ir humānisms, kas cilvēku kā pašvērtību noliek līdzās Dievam - domājošu, komponējošu, dziedošu, spēlējošu. Sākusies Itālijā, tā atbalsojas arī otrpus Alpiem līdz renesanses virpulī iegriežas arī zemes ap Baltijas jūru un Livonija. Šajā laikā top arī pirmie mūzikas materiāli latviešu valodā. Renesanses skaņu pasaule atklājas katrā vietā savādāk, un tāpēc jo īpaši aizraujoši!" pirms gaidāmās lekcijas atklāj mākslas doktore.

Sarunu klubam interesenti var pievienoties jebkurā laikā, pieteikšanās ir atvērta. Muzikālo sarunu klubā interesenti var piedalīties gan klātienē, apmeklējot tikšanās reizes koncertzāles "Lielais dzintars" Kamerzālē, gan attālināti. Pēc desmit lekciju cikla noslēguma, dalībniekiem, kuri būs piedalījušies vismaz septiņās lekcijās, būs iespēja saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos. Apliecinājumu varēs saņemt tikai tie apmeklētāji, kuri pirms lekcijas reģistrējušies klātienes vai tiešsaistes apmeklējumam.

Ilze Šarkovska-Liepiņa ir muzikoloģe, mākslas doktore. Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece. Doktora zinātnisko grādu ieguvusi par pētījumu "Latvijas mūzikas kultūra 15.-16. gadsimtā Eiropas mūzikas kontekstā". Pēc studijām JVLMA strādājusi kā publiciste un redaktore kultūras periodikā, bijusi Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore un administrējusi valstiski nozīmīgas mūzikas nozares programmas un projektus. Vadījusi JVLMA Zinātniskās pētniecības centru, ir vairāku zinātnisku publikāciju autore, piedalījusies konferencēs Eiropā un ASV, organizējusi starptautiskas zinātniskās konferences Latvijā, starptautisku profesionālo organizāciju biedre.

Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lvopen_in_new vai zvanot pa tālr: 63 424 555. Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00. Klātienes apmeklējums iespējams personām, kuras pie ieejas var uzrādīt covid-19 sertifikātu, apstiprinot noslēgtu vakcinācijas kursu vai infekcijas pārslimošanu pēdējo 6 mēnešu periodā. Kopā ar sertifikātu lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu. Koncertzāles apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska. Sēdvietas pasākumā būs izvietotas ar 2 metru distanci.

Lai reģistrētos attālinātai dalībai video konferencē, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu vietnēopen_in_new. Tiešraides laikā reģistrētiem skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus "tērzētavā". Videolekcija būs pieejama tikai tiešraidē. Video tiešraide dalībniekiem bez iepriekšējas reģistrācijas būs pieejama arī koncertzāles "Lielais dzintars" sociālā tīkla Facebook profilā.

Lekciju cikla turpinājumā līdz gada beigām paredzētas vēl divas izzinošas sarunas, kuras kluba dalībniekiem sagatavojis diriģents Andris Veismanis. Otrdien, 2. novembrī tiks izgaismotas baroka grandiozās šķautnes, savukārt 14. decembra vakarā "Dzintara muzikālo sarunu kluba" dalībnieki atklās klasicismu, kas uzplaukumu piedzīvoja laikā pēc Lielās franču revolūcijas.

Katras lekcijas norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes. Dalība: bez maksas. Lekciju ciklu organizē koncertzāle "Lielais dzintars" sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Atbalsta: Liepājas pašvaldība, fonds "Uniting History" un Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" atbalsta biedrība.