Liepājā jau jūtama patīkama pirmssvētku noskaņa!

25.11.2021 - 11:22
Liepāja gatavojas Ziemassvētkiem - pilsēta tiek ietērpta burvīgās Ziemassvētku dekorācijās, lai jau šo svētdien, līdz ar pirmo Adventi, tā iemirdzētos burvīgās svētku gaismiņās!
Liepājā jau jūtama patīkama pirmssvētku noskaņa!
Šogad ar lielākām pārvērtībām pārsteigs galvenā pilsētas egle. Krāšņāka būs ne tikai lielā egle. Šajā gadā ir izgatavoti vēl 160 jauni rotājumi - tie papildinās iepriekšējos gados izmantoto rotājumu apjomu pilsētas ielās.

Bagātāka izskatīsies Tirgoņu iela - tā papildus būs dekorēta ar 100 sarkanām bumbiņām, skuju virtenēm un spuldzītēm.

Jauns gaismas lampiņu virteņu izvietojums šogad pirmo gadu rotās Kurzemes skvēru un arī pilsētas centra dievnamus.

Jūras ielas sadalošā josla šogad iegūs nedaudz vienkāršāku, taču ne mazāk skaistu svētku mirdzumu. Tur kā upe izvīsies eglīšu rinda ar spožu lampiņu virtenēm.

Tā kā pilsētas ir ieguvusi vēl vienu sakoptu un labiekārtotu ielu krustojuma apli, un šogad īpaša uzmanība tika veltīta izejām uz pludmali, tad pilsētas māksliniece Kūrmājas prospekta satiksmes aplī, kur vasarā ziedēja košumaugu stādījumi, rosinājusi uzstādīt lielu daudzumu gaismas bumbu, lai par šo vietu ikviens varētu priecāties, turp aizstaigājot Ziemassvētku un Gadumijas laikā.

Tāpat kā iepriekšējos gados bagāti dekorēta būs Lielā iela un augstskolas priekša. Taču košās, baltās un sarkanās eglīšu bumbas no pilsētas centrālās ielas šogad būs atripojušas vēl līdz Peldu ielai un izgaismos pašvaldības administratīvo ēku un tai blakus esošo satiksmes autobusu pieturvietu.

Visi šie jauninājumi saskaņosies ar jau saglabātajiem un atkal uzstādītajiem pagājušā gada rotājumiem - lampiņu virtenēm virs ielām, košajām bumbām un citiem eglīšu rotājumiem uz māju fasādēm, apgaismojuma balstiem un pat jumtiem, ar Rožu laukuma tiltiņu un bērnu iemīļoto Gaismas balonu pie Liepājas universitātes ēkas, lidmašīnu pie pilsētas dienvidu robežas. Protams, ikvienu sajūsminās arī Liepājas lepnums - Ziemassvētku tramvajs, kas šogad cauri Liepājai ik dienas kursēs oriģināli košs un omulīgs.

Bez galvenās egles pilsētas centrā divas citas zaļā meža vēstneses sliesies Jaunliepājas Annas tirgū un Karostā, Ģenerāļā Baloža ielā. Abām eglēm būs vienots rotājums, kas saderīgs ar pilsētas kopējo tēlu un apkārt esošo apgaismojuma laternu dekorācijām.