3. decembrī Liepājas Simfoniskais orķestris pirmatskaņos Riharda Dubras koncertu arfai un sitaminstrumentiem

25.11.2021 - 11:31
3. decembrī pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Riharda Dubras Koncerts arfai un sitaminstrumentiem “Concert pour Deux Dames”, kas rakstīts sitaminstrumentālistei Martai Kauliņai-Pelnēnai un arfistei Dārtai Tisenkopfai-Muselli. Pie orķestra diriģenta pults stāsies izcils igauņu maestro – Risto Josts.
3. decembrī Liepājas Simfoniskais orķestris pirmatskaņos Riharda Dubras koncertu arfai un sitaminstrumentiem
Riharda Dubras jaunais dubultkoncerts ir radīts kā agrāk rakstītā kokles koncerta jauns variants.

"Ļoti sen jau vēlējos kādreiz rakstīto koncertu koklei ar kamerorķestri pārveidot par koncertu arfai un kamerorķestrim. Koncerts koklei bija izveidojies tehniski sarežģīts, tādēļ Latvijā faktiski retais to var nospēlēt. Un man žēl, ka šī mūzika, ko klausītāji ir atzinuši par baudāmu, patlaban netiek lietota," par savu darbu stāsta komponists Rihards Dubra. "Ilggadējā un ļoti ražīgā sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri ļāva piepildīties manām vēlmēm un turklāt vēl rosināja padarīt šo mūziku par praktiski jaunu skaņdarbu, jo līdzās arfai solo šajā koncertā skan arī sitamie instrumenti."

Koncertu pirmatskaņos abas Liepājas Simfoniskā orķestra izcilās mūziķes, kam koncerts ir veltīts - sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa-Pelnēna un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli. Šim faktam par godu un arī autora pēdējā laika aizrautībai ar franču valodu, skaņdarbs ir nosaukts par Koncertu divām dāmām ("Concert pour Deux Dames"). 

Vairāk lasi šeit.