Pavadi aizraujošas skolēnu brīvdienas Liepājā!

14.03.2023 - 11:27
Liepāja un tās apkārtne ir aizraujošu piedzīvojumu pilna. Ļaujies zinātkāriem piedzīvojumiem un eksperimentiem, ieskaties Liepājas vēsturē, aktīvi izkustēties, pavadi laiku dabā un apmeklē kultūras un sporta pasākumus. Svētku noskaņu visam piešķirs Liepājas 398. dzimšanas dienas svinības, kuras tiks atzīmētas ar īpašu gaismas objektu maršrutu.
Pavadi aizraujošas skolēnu brīvdienas Liepājā!
Izbaudi piedzīvojumus!

Izmēģināt jaunas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus aicina Zinātnes un izglītības inovāciju centrā ZIIC, vairāk kā 20 ekspozīcijās. Īpaši gaidīti būs 3. un 4. klašu skolnieki, kuriem īpašā programmā ir iespēja pašiem apgūt konstruēšanas un izgatavošanas prieku. Savukārt Dabas mājā interaktīvā veidā ikvienam iespējams iepazīt dabas un vides pētniecībā bagātinātas interaktīvas instalācijas un arī jaunatklāto interaktīvo instalāciju "Zemūdens pasaules pieredze". Par prieku skolēniem Dabas mājā svētku nedēļā pagarināts darba laiks. 

Neatkarīgi no laikapstākļiem kārtīgi izkustēties uz slidām aicina Liepājas ledus halle.

Mūžīgo vasaru, ūdens atrakcijas bērniem un relaksācijas iespējas pieaugušajiem aicina izbaudīt LOC Baseins & SPA

Uzspēlē boulingu un minigofu, izmēģini spēkus alpīnisma sienā, uzspēlē  tenisu, izlādējies dusmu telpā vai pārbaudi precizitāti pneimatiskajā šautuvē. Izmēģini savu stratēģiju kādā no orientēšnās poligoniem ārpus telpām vai kādā no izlaušanās istabām telpās. Liepājā ir tik daudz iespēju aktīvai atpūtai un piedzīvojumiem! 


Izstaigā Liepāju! Un ieelpo pavasari! 

Liepājas ielās ir kāds šarms, nesteidzies un ļauj pilsētai sevi pārsteigt ar skaistām ēkām un skatiem. Sajūti pirmo pavasara sauli nesteidzīgā pastaigā aplūkojot pilsētas skaisto arhitektūru un sekojot notīm pilsētas ielās aplūko nozīmīgākos apskates objektus, kā arī nofotogrāfējies pie iespaidīgajiem sienu gleznojumiem.
Apskati arī citus maršrutus.

Vai atceries Liepājas himnu? Seko himnas tēliem Kūrmājas prospektā un iemācies to no jauna. Arī Spoku koks Jūrmalas parkā iemācīs vai atgādinās vārdus rokmūzikas dziesmām. Ja esi Liepājā, bet neesi bijis kaut nelielā pastaigā līdz jūrai - tātad nevar uzskatīt, ka esi bijis Liepājā. Katrā gadalaikā jūra viļņojas nedaudz citās krāsās. Skaistākie  saulrieti šobrīd nedaudz pēc 18.00. Saklausi pirmās pavasara putnu dziesmas pastaigā uz Zirgu salu un novērtē Liepājas ezera plašumu no putnu vērošanas torņiem
Pēc kārtīgas pastaigas, aicinām sasildies ar karstu kakao kādā kafejnīcā


Uzzini ko jaunu par Liepāju! 

Ja vēlies ieskatīties, kā dzīvojis turīgs liepājnieks 1835. gadā, apmeklē Hoijeres kundzes viesu namu. Liepājas muzejā interaktīvā veidā atklāj kā Liepāja un tās apkārtne veidojusies no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Arī Karosta ir pilna spilgtu vēstures atklājumu un neatstās vienaldzīgu nevienu tās apmeklētāju. Leļļu mākslas un dizaina muzejā aplūko kādas lelles un rotaļlietas bija modē 19. un 20. gadsimtā. Savukārt amatnieku darbnīcās un lietišķās mākslas centrā var aplūkot kā uz stellēm top tautas tērpi, kā tiek darinātas sudraba rotas, keramikas darbi, klūdziņu pinumi, ādas un dzintara izstrādājumi un varbūt pat iemēģināt roku kādā no amatiem. 


Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles "Lielais dzintars", Radio ielā 8, visus, kuri vēlas doties 1,5-2 h mierpilnā pastaigā, lai iepazītu Liepājas vecpilsētas burvību. Dzimšanas dienas nedēļā ekskursija ir bezmaksas.

Svētdienās plkst. 11.00 koncertzāle interesentus aicina doties neparastā ceļojumā - apskatīt oriģinālo būvi, izstaigāt 7 stāvus un uzzināt kā veidojusies Liepājas mūzikas dzīve no 18. gadsimta.

Sestdienās un svētdienās var doties ekskursijā uz  Karostas cietumu, kas ir vienīgais tūristiem atvērtais militārais cietums Eiropā, kas atzīts par pārsteidzošāko un neparastāko viesnīcu pasaulē.


Atklāj kultūras un mākslas pasauli! Liepājas notikumu kalendārs 

Leļļu teātra un teātra izrādes, koncerti, svinības, mākslas izstādes, motokrosa un tenisa sacensības, kā arī ziemas peldēšanas un skriešanas koptreniņi, - tas viss un vēl vairāk gaida kultūras un sporta cienītājus. Visi pasākumi vienkopus  kalendars.liepaja.lv 

Dzīve uz lielā ekrāna Varbūt laiks jaunākajai filmai? Paķer popkornu un iekārtojies ērtāk kinoteātrī

Lieliska Liepājas mūzika Tavās mājās Ja tomēr skolēnu brīvdienas esi nolēmis pavadīt neizejot no mājas, tad lielisks veids, kā sajust Liepāju, neatkarīgi no savas atrašanās vietas ir simfoniskā pasaka "Pēterītis un vilks". Digitālās koncertzāles platforma www.digitalaisdzintars.lv arī ar citiem koncertu ierakstiem turpmāk pieejama bez maksas. 


Svinam Liepājas dzimšanas dienu kopā

Liepājnieki un pilsētas viesi aicināti atzīmēt Liepājas 398. dzimšanas dienu. Par godu pilsētas jubilejai vairāki restorāni un kafejnīcas svētku nedēļā sagatavojuši īpašus svētku piedāvājumus. 17., 18. un 19. martā - no plkst. 19.00 līdz 23.00 liepājnieki un pilsētas viesi aicināti doties pastaigā "Izgaismotā Liepāja" un aplūkot 17 gaismas objektus. Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 tematiskā līnija "Pilsēta paradokss" ir 2023. gada pastaigas "Izgaismotā Liepāja" vadmotīvs, kuru atainos gaismu mākslinieki. Izgaismotās pastaigas objektus un naksnīgu Liepāju iespējams iepazīt arī gida vadībā.


Naktsmītnes
 
Visu Liepājas atpūtas un izklaides piedāvājumu nevar apskatīt vienā dienā. Izbaudi īstenu atvaļinājuma sajūtu  un atļauj kādai no Liepājas naktsmītnēm parūpēsies par pilnvērtīgu un omulīgu atpūtu.