Jaunmoku pils aicina piedzīvot "Samta vakara" burvību Vasarsvētku koncertā

25.05.2023 - 09:21
Vasarsvētkos, 28. maijā, pl. 16.00 Jaunmoku pils Kolonnu zālē notiks koncerts "Samta vakars". Muzikāls notikums, kas sola skatītāju aizvest uz cildenu melodiju un virtuozu priekšnesumu pasauli, kas ļaus iegremdēties klasiskās mūzikas skaistumā.
Jaunmoku pils aicina piedzīvot "Samta vakara" burvību Vasarsvētku koncertā
Koncertprogrammas vadītāja būs viena no spožākajām un pieprasītākajām pianistēm - Agnese Egliņa. Ar savu meistarību un izcilo māksliniecisko vīziju papildinās īpašu  ansambli, kura sastāvā būs jaunais vijoles virtuozs un prestižās Lielās Mūzikas balvas nominants Daniils Bulajevs un ievērojamā čelliste Guna Šnē, kuras vārds sasaucas ar augstākajiem novērtējumiem klasiskās mūzikas sfērā.

"Samta vakarā" šie trīs izcilie mūziķi satiksies, lai klausītājiem radītu īstu emociju simfoniju. Viņu priekšnesumos tiks ieausts klasiskās mūzikas noskaņu gleznojums, atdzīvinot šo skaņdarbu mantojumu un mūžīgo skaistumu.

Starptautisku atzinību ieguvusī pianiste Agnese Egliņa ir uzstājusies uz prestižu mūzikas festivālu skatuvēm Eiropā, Āfrikā un ASV. Viņas karjerā ietilpst uzstāšanās tādos mūzikas festivālos kā Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāls, Monpeljē Starptautiskais mūzikas festivāls, VII Kremerata Baltica festivāls un citi.

Jaunais un izcilais vijolnieks Daniils Bulajevs ar savu virtuozo talantu apbūris klausītājus visā pasaulē. Uzstājoties festivālos kopā ar izciliem simfoniskajiem un kamerorķestriem visā Eiropā un Āzijā, tostarp Kremerata Baltica un Glasperlenspiel Sinfonietta, Senās mūzikas festivālā Rundālē, Musica mundi (Beļģija) un citos. Daniila Bulajeva mākslinieciskā darbība ir ieguvusi atzinību un apbalvojumus starptautiskos konkursos.

Guna Šnē, ievērojamā čelliste un kamermūziķe ir fantastisks papildinājums šim izcilajam sastāvam. Par izcilu sniegumu ansamblī vairākkārt nominēta Lielās Mūzikas balvai - Latvijas visaugstākajam apbalvojumam mūzikā. Trio Art-i-Shock sastāvā  pirmatskaņoti gandrīz 30 latviešu mūzikas opusi, tai skaitā divi trio veltīti koncerti ar orķestri. Trio debijas albums saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu „Zelta Mikrofons"  kategorijā „Labākais klasiskās mūzikas CD Latvijā 2018".

Vakara programma sola valdzinošu ceļojumu pa klasiskās mūzikas šedevru notīm, tostarp Johana Halvorsena Pasakaljas vijolei un čellam, Ludviga van Bēthovena Sonāte vijolei un klavierēm, Bohuslava Martinū Variācijas par Rosīni tēmu čellam un klavierēm, Arvo Perta Adagio Trio un Paula Šenfelda Cafe music trio.

Biļetes cena, 10.00 EUR. Pieejamas iegādei www.jaunmokupils.lv un Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās. 
Koncertu īsteno Jaunmoku pils kultūrvēsturiskā kompleksa saglabāšanas un kultūras veicināšanas biedrība "ALEJA" sadarbībā ar SIA "Jaunmoku pils" un ar Valsts Kultūrkapitāla fonds projektu konkursa finansiālu atbalstu.  

Informācija: Inga Krūtaine,
Jaunmoku pils Informācijas centra vadītāja
mob. t. +371 25606181,
e: i.krutaine@lvm.lv,   www.jaunmokupils.lv