7. septembrī Dzejas dienas Liepājā kā veltījums Imanta Ziedoņa daiļradei

31.08.2023 - 13:53
7. septembrī pulksten 19 koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” ar Daumanta Kalniņa koncertu kā veltījumu dzejnieka Imanta Ziedoņa daiļradei atklās Dzejas dienu programmu Liepājā.
7. septembrī Dzejas dienas Liepājā  kā veltījums Imanta Ziedoņa daiļradei
Dzejas dienu notikumi Liepājā aizritēs no 7. līdz 16. septembrim. Šī gada programmu vienos Imanta Ziedoņa daiļrade ar caurviju motīvu "Laiki nav svarīgi. Svarīgs ir cilvēks". 

Dzejas dienu programmu, kas iekļauj dažādus pasākumus kā dzejas lasījumus, tikšanās ar radošām personībām un muzikālos notikumus, sadarbībā ar Kultūras pārvaldi rīko Liepājas bibliotēkas, Liepājas muzejs, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļa un citas pilsētas kultūrvietas. Programmā apkopotos pasākumus dzejas mīļotāji un ikviens interesents var apmeklēt bez maksas. Precīza pasākumu programma pieejama www.liepaja.lv/dzejasdienas2023.

Dzejas dienu atklāšanas koncertā "Imanta Ziedoņa dzeja latviešu komponistu mūzikā", kas veidots kā muzikāls veltījums dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. jubilejai, Daumanta Kalniņa izpildījumā skanēs Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Ulda Stabulnieka mūzika. Muzikālo programmu nodrošinās Romāns Vendiņš (taustiņinstrumenti), Pēteris Liepiņš (kontrabass), Kaspars Kurdeko (sitaminstrumenti).

Tradicionāli Dzejas dienu ietvaros, šogad 14. septembrī, notiks rakstnieka Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" pasniegšanas ceremonija, kurā pasniegs apbalvojumus nominācijās "Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs 2022./2023. gadā" un "Labākais skolu jaunatnes literārais darbs 2022./2023. gadā".