Saksofonmūzikas svētki Ventspilī | SILVESTERI ORKESTERI, Ventspils Bigbends, Ventspils Kamerorķestris

06.02.2024 - 16:48
Jau ierasti februārī norisinās Saksofonmūzikas svētki, atzīmējot Ventspils bigbenda vadītāja, saksofonista un Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoga Renāra Lāča dzimšanas dienu. Šoreiz svētku koncertā līdzās Ventspils Bigbendam pievienosies Ventspils Kamerorķestris un diriģents Aigars Meri, kā arī īpašie viesi - džeza kvintets "Silvesteri Orkesteri", kuri šogad atskatās uz 20 gadiem, kas kopā pavadīti filozofējot un muzicējot.
Saksofonmūzikas svētki Ventspilī | SILVESTERI ORKESTERI, Ventspils Bigbends, Ventspils Kamerorķestris
"Silvesteri Orkesteri" ir džeza kvintets, kas izceļas ar tikai šai grupai raksturīgu muzikālo rokrakstu un profesionāli augstvērtīgu oriģinālmūziku, uzsvaru liekot uz ritmiskām niansēm, tembru kombinācijām, krāsainu harmonisko valodu un formas īpatnībām. Ansamblis dibināts 2004. gadā un tā savdabīgais nosaukums "Silvesteri Orkesteri" radās kādas somu grupas ietekmē ("Hurmio-orkesteri"), kurai ir līdzīgs stils un priekšstats par muzicēšanu. Kvinteta kodolu kopš dibināšanas nemainīgi veido Renārs Lācis (saksofoni), Kārlis Vanags (saksofoni, flauta, kompozīcija) un Ritvars Garoza (taustiņistrumenti, kompozīcija). Toms Poišs (basģitāra un kontrabass) un Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti) sastāvam pievienojās vēlāk.

Kvinteta atskaņoto mūziku komponē un aranžē paši ansambļa dalībnieki, tādējādi veidojot "Silvesteri Orkesteri" par muzikāli eksperimentālu telpu un unikālu ideju laboratoriju, kas popularizē Latvijā radītu džeza mūziku. 2007. gadā kvintets "Silvesteri Orkesteri" ir izdevis oriģinālmūzikas albumu, kura skaņdarbus jaunā skanējumā būs iespējams dzirdēt koncertā 10. februārī. Skaņdarbu autori Kārlis Vanags un Ritvars Garoza speciāli šī koncerta sastāvam - džeza kvintetam, bigbendam un kamerorķestrim - izveidojuši jaunas aranžijas, kas bagātinātas ar jau nobriedušāku redzējumu un virtuozitāti.