Lieldienu brīvdienas Liepājā

26.03.2024 - 10:27
Gaidot pavasari, Liepāja priecēs ar Lieldienu rotājumiem – svētku olām un čivinošiem putniem, kā arī lielus un mazus aicinās uz svētku pasākumiem. Liepājā Lieldienas iespējams svinēt gan tautiskās, gan reliģiskās tradīcijās, tāpat arī vērot pavasara mošanos ar pirmajiem pavasara ziediem un putnu treļļiem.
Lieldienu brīvdienas Liepājā

Gatavošanās svētkiem


Svētku burvības radīšana lielā mērā saistīta ar pašu gatavošanos svētkiem. Olu krāsošana, gardumu gatavošana un pirmie pavasara ziedi ir tas ar ko parasti asociējas pavasara gaidīšanas svētki.

 • 29. un 30. martā Rožu laukumā norisināsies tradicionālais Lieldienu amatnieku un mājražotāju tirgus. Godā tiks celti lauku labumi no vistālākajiem Latvijas novadiem. Mājražotāju un amata meistaru darinājumi būs veltījums ģimenes svētku galdam - pašu meistaru rokām izlolots un ar mīlestību pagatavots.

Visu svētkiem vajadzīgo noteikti iespējams atrast arī Pētertirgū.


Svētku pasākumi un aktivitātes


 • Lieldienu ieskandināšana Liepājas muzejā. 28. martā plkst. 15 Liepājas muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz Lieldienu ieskandināšanu, stāstnieku vadībā iepazīstot ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs", krāsojot olas, apgūstot ticējumus un Lieldienu gaisotnē gatavojoties pavasara saulgriežiem.
 • Sarīkojums visai ģimenei "Zaķim šodien Liela diena". 30. martā no plkst. 11 līdz 15 Liepājas Latviešu biedrības nama lielajā zālē ģimenes aicinātas bez maksas apmeklēt Lieldienu pasākumu un aplūkot sīkdzīvnieku izstādi.
 • 30. martā plkst. 12 Liepājas Leļļu teātris aicina uz izrādi "Lote un Lieldienas". Suņu meitene Lote un viņas draudzene Marta uzzina satraucošu vēsti. Lieldienu priekšvakarā zaķim ir pazudušas krāsas. Kas gan tās par Lieldienām bez olu krāsošanas? Kur atrast krāsas? Kurš tās paņēmis? To spēj noskaidrot tikai īsti detektīvi.
 • Lieldienām veltīta kocertprogramma koncertzālē "Lielais dzintars". 30. martā plkst. 19 senās mūzikas apvienība "Schola Cantorum Riga" un daudzpusīgais džeza saksofonists Dāvis Jurka piedāvā īpaši Liepājai un Lieldienu ieskaņai veltītu programmu. Klusās sestdienas vakarā atrodamies starp Lielās piektdienas tumsu un Lieldienu rīta gaismu - tā ir nāves un dzīvības mistērija. Lieldienu vigīlija jeb pirmsvētku nakts dziedājumi mūs vedīs ceļā uz pasaules kārtības apjaušanu un saprašanu.
 • Lieldienu svinības Zirgu salā! 31. martā no plkst. 12 līdz 15 lieliem un maziem svinētājiem sagatavota īpaša svētku programma:

  - Liepājas ceļojošā leļļu teātra "Maska" izrāde "Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur"
  - Iepazīšanās ar tautas tradīcijām, folkloru un dejām
  - Lieldienu rotājumu izgatavošana no dabas materiāliem
  - Olu krāsošana lielajā katlā
  - Dažādas spēles un jautras atrakcijas
  - Fotografēšanās ar Lieldienu tēliem
  - Lauku sētas dzīvnieku apskate
  - Vizināšanās zirga pajūgā
  - Izglītojoša, interaktīva ekskursija gida vadībā
  - Unikālu instalāciju apskate, kas stāsta par Liepājas ezera dabas bagātībām, dzīvajiem organismiem un Zirgu salas vēsturisko nozīmi
  - Iespēja apskatīt Austrālijas audējskudras un Madagaskaras šņācējprusakus.

Vairāk par pasākumu - kultūras, sporta notikumu un izstāžu piedāvājumu uzzini kalendars.liepaja.lv

Kad olas saripinātas un visas Lieldienu tradīcijas veiktas, tad atliek vien kārtīgi izšūpoties kādā no rotaļu laukumiem -  Jūrmalas parkā,  Raiņa parkā un citos. Visus Liepājas rotaļu laukumus vari apskatīt kartē šeit.


Reliģiskās Lieldienu tradīcijas


Liepājas arhitektūrā līdzās Jūgendstila un Berči ēkām, spoži izceļas dievnamu smailes - Sv. Trīsvienības katedrāleSv. Jāzepa katedrāleSv. Annas baznīcaLutera baznīcaSv. Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle un citas. Lieldienu laikā ir vērts gan apskatīt to arhitektūru, gan piedalīties kādā  klusās nedēļas un Lieldienu laika dievkalpojumā.


Ieelpot un sasmaržot pavasari


Pavasara svētkus var svinēt arī vērojot dabu mostamies. Apskati košos krokusu paklājus Rožu laukumā, ieraugi sniegpulkstenītes piemājas dobēs un pilsētas apstādījumos, sekojot notīm pilsētas ielās aplūko nozīmīgākos apskates objektus, kā arī nofotogrāfējies pie iespaidīgajiem sienu gleznojumiem.

Nav skaistākas mūzikas pasaulē par priecīgu putnu treļļiem, kas atgriezušies mājās un sveic pavasara iestāšanos. Saklausi pavasara putnu dziesmas dodoties pastaigā uz Zirgu salu un novērtē Liepājas ezera plašumu no putnu vērošanas torņiem.

Ja esi gatavs sevi izaicināt un izkustēties, izmēģini stratēģiju kādā no orientēšnās poligoniem ārpus telpām.

Arī Pastaiga vecpilsētā gida pavadībā ir lielisks veids, kā iepazīt ne tikai arhitektūru un ievērojamākos objektus, bet vērot pavasari mostamies pilsētā.

Pēc kārtīgas pastaigas, aicinām sasildīties ar karstu dzērienu un gardu maltīti kādā Liepājas kafejnīcā vai restorānā. Izvēle ir plaša, ieskaties šeit