Lieldienu rotājumi Liepājā ieguvuši jaunas krāsas un noskaņu

26.03.2024 - 10:53
Gaidot Lieldienas, pilsētā izvietoti svētku dekori, kas pastiprina pavasarīgo noskaņu, kad saules gaisma paliek arvien vairāk un strauji uzplaukst pirmie pumpuri. Šogad visus svētku rotājumus vieno savstarpēji saskaņots motīvs ar pūpolu zaru vijumu un koši zaļiem un oranžiem krāsu toņiem.
Lieldienu rotājumi Liepājā ieguvuši jaunas krāsas un noskaņu
Centrālie Lieldienu rotājumi izkārtoti Rožu laukumā un Kurzemes skvērā. Rožu laukumā starp vairākām lielformāta olām sasēduši vairāki putnu silueti, kas kustās līdzi vējam un ļaujas bērnu rotaļām. Arī Kurzemes skvērā krāsainie pūpolu un ziedu dekori griežas vējā, un tos iegriezt var arī katrs pats. Efektu pastiprina saulē spīguļojošie, vitrāžas stilistikā veidotie stikliņi.


Visas esošās lielformāta telpiskās olas ieguvušas jaunu krāsojumu un izkārtotas uz sadalošās saliņas Ganību un Zirņu ielā, Kuršu laukumā pie Sv. Annas baznīcas un Jaunajā ostmalā. Ganību ielā izkārtoti arī krāsaini pūpolu un ziedu motīva dekori, kas griežas līdzi vējam. Papildus tam Jūras ielas apli rotā pūpolu zaru pušķis. 
 


Savukārt laukumā pie Liepājas Latviešu biedrības nama liepājniekos pavasara sajūtas raisa putnu dziesmas no tur ievietotajām putnu skulptūrām - no iebūvētas audio ierīces skan Latvijas putnu pavasara dziesmu ieraksti.

Lieldienu rotājumi Liepājā būs skatāmi līdz 8. aprīlim.