Sabiles Vīna kalns

Sabiles Vīna kalnu pilnīgi noteikti var uzskatīt par Sabiles simbolu. Arī Sabiles pilsētas ģerbonī ir attēlots vīnogu ķekars.
Sabiles Vīna kalns
Sabiles Vīna kalns ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules  Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa.

Kopējā dārza platība - 1,5 ha. Vīna kalnā regulāri tiek papildināti vīnogulāju stādījumi: te aug aptuveni 25 dažādu šķirņu vīnogulāju, pavisam aptuveni 800 stādu. Pārsvarā tās ir pazīstamā latviešu selekcionāra Paula Sukatnieka izveidotās šķirnes. Visvairāk Vīna kalnā aug šķirnes "Zilga" vīnogas. Vīna kalnā aug arī tādi  eksotiski augi kā persiki, aprikozes, valrieksti.

Godinot Sabiles simbolu - Vīna kalnu - kopš 1999.gada ik vasaru, jūlija pēdējā nedēļas nogalē, Sabilē tiek rīkoti pilsētas svētki, kas, godinot Vīna kalnu, ir nodēvēti par Sabiles Vīna svētkiem. Ar katru gadu šis Sabiles populārākais un nozīmīgākais pasākums piesaista arvien vairāk apmeklētājus un pilsētas viesus, ar katru gadu palielinās dažādo pasākumu skaits, kas notiek Vīna svētku ietvaros, bet neiztrūkstoši ir jau par tradīciju kļuvušie: Latvijas vīnkopju un vīndaru saiets, lielā vīnu degustācija, uguns skulptūras aizdegšana, teatralizētais laivu nobrauciens „Jautrais plosts" u.c. Svētku atklāšana ik gadu notiek Vīna kalna pakājē un to ar savu klātbūtni vienmēr pagodina pats Kurzemes hercogs Jēkabs ar svītu. Unikāls kalns, unikāls vīns, unikāli svētki, ko ir vērts apmeklēt!


Atrašanās vieta
Kalna iela, Sabile, Talsu novads 
Darba laiks
Vasaras sezonā Sabiles Vīna kalnu iespējams apmeklēt no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 - 18.00, svētdienās no plkst. 10.00 - 16.00.
Pārējā laikā: par apmeklējumu iespējams vienoties.
Apmaksas veidi
No 20.08. līdz 30.09: pieaugušajiem EUR 1,50, bērniem un pensionāriem EUR 0,70, no 01.10. līdz 19.08: pieaugušajiem EUR 0,70, bērniem un pensionāriem EUR 0,40.


Pakalpojumu iespējas
  • Informācijas stendi
  • Autostāvvieta
  • Gida pakalpojumi
Kontakti
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV