Pāvilosta

Latvijas rietumos pie Baltijas jūras krasta Kurzemes mazpilsētai Pāvilostai reklāma nav vajadzīga. To zina gandrīz ikviens Latvijas iedzīvotājs, bet katrs trešais vismaz reizi viesojies Pāvilostas novadā.
Pāvilosta
Pāvilostas pilsēta, kas ir novada centrs, savus ciemiņus sagaida ar dzintarkrāsas vasarām un mazliet mežonīgām ziemām, ar miera un klusuma sajūtu pretstatā lielpilsētu trauksmei un burzmai. Arī jūras vējš nekad nav viens un tas pats. Pavasaros un vasarās tas maigi ar siltu plūsmu noglauda vaigu, bet rudeņos un ziemās vējš straujāk plivina matus un spēcīgāk iesitas sejā. Asāku izjūtu cienītāji Pāvilostas novadā ķer adrenalīnu, sērfojot un kaitojot Baltijas jūras zilganzaļajā ūdenī.

Atbrauciet ciemos, un jūs pārliecināsieties par Vērgales pagasta plašajiem laukiem un skaisto Vērgales muižas ēku, par Sakas pagasta lepnumu - Akmeņraga bāku un bagātajiem mežiem, kam cauri plūst laivotāju topu augšgalā esošās upes - Rīva, Tebra, Durbe un Saka, par šarmanto un sakopto Pāvilostas pilsētiņu, kuru caurvij kādreizējā zvejniekciema aura un kur gandrīz visas ielas iziet uz jūru, bet jūra smiltīs dāsni skalo dzintaru.

Nu jau vairākus gadus Pāvilostas novadā atdzimušas zvejnieku tradīcijas. Ikviens Pāvilostas novada viesis baudījis zeltaini nokūpināto buti vai saulē kaltēto mencu, bet pēdējos gadus rudens pusē viesu vidū ļoti iecienīti ir Pāvilostas ceptie vai kūpinātie nēģi, kas savu slavu nes arī dažos glaunos Rīgas restorānos.

Pašvaldības darbība, īstenojot projektus un realizējot ieceres, ir vērsta uz novada sakopšanu, attīstību un tūrisma veicināšanu. Un neko jau daudz nevajag, jo pati daba tam ir devusi savus priekšnoteikumus, apveltot mūsu novadu ar plašu un skaistu jūras piekrasti, unikālām dabas vērtībām, ar gleznainām ainavām un vienām no skaistākajām Latvijas upēm.

Aicinām harmoniski pavadīt laiku mūsu novadā, baudot kā īpašo jūras tuvumu un garās pastaigas priežu mežos, tā dabas gleznainās ainavas un nesteidzīgus izbraucienus ar laivu pa Sakas upi līdz Baltijas jūrai.

Un mēs zinām, ja uz Pāvilostas novadu kāds atbrauc pirmo reizi, tā noteikti nebūs pēdējā. Kāds nezināms spēks vilina šeit atgriezties vēl un vēl.

Gribam novēlēt, lai izdodas sajust šo īpašo pievilkšanās spēku un saikni ar mazo Kurzemes jūrmalas pērli. Lai ceļojuma somās paņemat līdzi Pāvilostas novadam raksturīgo auru, smaržu un smeķi. Lai piedzīvotais vēl ilgi paliek atmiņā!
Atrašanās vieta
Pāvilosta, Pāvilostas novads, LV-3466
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV