Engures ezera dabas parks

Dabas parks "Engures ezers" izveidots 1998. gadā un tajā ietilpst ne tikai Engures ezers, bet arī Rīgas jūras līča piekraste no Mērsraga līdz Engurei.
Engures ezera dabas parks

Migrāciju laikā te iespējams ieraudzīt gandrīz visas Latvijā konstatētās migrējošo putnu sugas, jo atsevišķas putnu grupas šo teritoriju izmanto kā spalvu maiņas, migrāciju atpūtas un barošanās, vai arī kā ziemošanas vietu.

Te sastopamas retas un izzūdošas putnu sugas, piemēram, pasaules mērogā apdraudētā grieze, ūpis, mazais ormanītis, jūras ērglis, somzīlīte, baltais gārnis un citi. Mērsraga Piejūras pļavas ir nozīmīga bridējputnu un ūdensputnu ligzdošanas un atpūtas vieta caurceļošanas laikā. Pie Engures ezera ir uzcelti trīs putnu novērošanas torņi, lai dabas parka apmeklētāji labāk varētu apskatīt ezerā mītošos putnus, skaisto ainavu un savvaļas lopus. 

Izveidotas vairākas gājēju takas - Lāčupītes taka Apšuciemā, Plieņciema, Vecupes un Engures taka Engurē un Orhideju taka. Dabas parkā pie ezera tiek ganīti vairāk kā 30 liellopi – Hailander, Šarlote un Alpengrey govis un Konik šķirnes zirgi.

Valsts ganāmpulku reģistrā atrodam ziņas par 89 govīm. Latvijas zilā govs ir unikāla šķirne, par kuras izcelsmes vietu tiek uzskatīta Latvija, Kurzemes jūrmala. Sākotnēji tās piederējušas tikai lībiešu zemniekiem, bet kā liecina ieraksti liellopu ciltsgrāmatā, pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados tās bijušas sastopamas arī Valmieras un Cēsu novados. Šīs, tikai Latvijai raksturīgās gotiņas, ir noturīgas gan pret aukstumu, gan lietu, gan vēju.

Atrašanās vieta
Ornitoloģisko pētījumu centrs, Bērzciems, Engures novads, LV-3113

Darba laiks
Teritorija atvērta apmeklētājiem, iesakāmais apmeklējuma laiks no 15. aprīļa līdz 31. oktobrim!
Apmaksas veidi
Bezmaksas
Pakalpojumu iespējas
  • Piknika vieta
  • Informācijas punkts
  • Pieejams smēķētājiem
  • Informācijas stendi
  • Autostāvvieta
  • Gida pakalpojumi
  • Ūdensvelospēdu / laivu noma
Kontakti
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV