Dabas parks "Talsu pauguraine" un Kamparkalna skatu tornis

Platība 3671 ha, tas ietilpst triju Talsu novada pagastu teritorijās - Laidzes, Laucienes un Lībagu. Dibināts 1987. gadā, taču pirms tam, kopš 1977. gada tas pastāvēja kā aizsargājamo ainavu apvidus.
Dabas parks "Talsu pauguraine" un Kamparkalna skatu tornis

Dabas parka teritorija ir iezīmīga ar to, ka tās siluets - reljefa pacēlums ar mežiem, saskatāms no galvenajiem ceļiem jau tuvojoties Talsiem. Tieši paugurainais reljefs ar savām īpatnībām nosaka ainavisko dažādību, turklāt tā vislabāk izteikta atklātajās, pārskatāmajās lauku kultūrainavās. Viens no Ziemeļkurzemes dabas apstākļu ziņā daudzveidīgākajiem apvidiem ar izteikti paugurainu reljefu, vairākiem nelieliem, bet dziļiem ezeriem. 52% no teritorijas aizņem meži (skujkoku un jauktu koku), nereti sastopami introducētu koku stādījumi. Nozīmīgākās dabas vērtības - mozaīktipa ainava, izteiksmīgs reljefs, aizsargājamo augu biotopu, maz pārveidotas, vecas ozolu, egļu un priežu audzes, introducēto sugu - dižskābāržu, baltegļu un duglāziju mežaudzes.

Ainaviski izcila teritorija. Ziemeļkurzemes mazpilsēta Talsi ceļotājam ir pazīstama kā deviņu pakalnu pilsēta, bet varbūt retais zina, ka tikpat jauka un romantiska ir arī pilsētas apkārtne, kas ietilpst Ziemeļkursas augstienes Vanemas paugurainē. Te pāri kalniem un lejām ved līkumoti ceļi, paugurus rotā stalti ozoli un kuplas mežābeles, zaļo egļu sienu ieskauti debesīs raugās ezeru spoguļi ar purvainām piekrastes joslām, pakalnu desmitus klāj pļavas un birzis, veco mežaudžu ieskauti dižojas dižskābāržu, lapegļu, duglāziju un sarkano ozolu simtgadīgi stādījumi. Talsu pauguraine ceļotāju aicina mirkli pakavēties zaļajā dabas pasaulē, izstaigāt ‘’Skaņu takas’’ Mācītājmuižā, ‘’Botānikas taku’’ un ‘’Bebru taku’’ aiz Krovalku mājām, uzkāpt Ziemeļkurzemes augstākajā virsotnē - Kamparkalnā, pasapņot Sirdsezera un Sapņezera ūdensrožu ieskautajos krastos, izbaudīt mieru un klusumu ‘’Jāņkalnu’’ māju apkārtnē, uzklausīt teikas un nostāstus par seniem un ne tik seniem laikiem.

Kamparkalns atrodas 174 metrus virs jūras līmeņa,  kur atrodas aptuveni 28 metrus augstais skatu tornis, no kura var saskatīt 30 kilometrus attālo jūru. Talsu  pauguraines augstienes pakājē vasarās piedāvā viesu mājas un pirts pakalpojumus. Labiekārtoti sporta laukumi korporatīvajiem pasākumiem. Klientiem piedāvājam iznomāt viesu namu ar pirti, banketu zāli, virtuvi, naktsmītnēm.

Atrašanās vieta
Talsu novada Laidzes, Laucienes un Lībagu pagasti
Pakalpojumu iespējas
  • Informācijas stendi
Kontakti
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV