Amatnieku nams Liepājā

Tautas Mākslas biedrība "SAIVA" dibināta 2007. gada 7. novembrī ar mērķi saglabāt Kurzemes novada amatniecības tradīcijas, kas ir Latvijas kultūras mantojuma nozīmīga daļa, un nodot šīs prasmes nākošajai paaudzei.
Amatnieku nams Liepājā

Amatnieku kvartālsVieta, kurā var apžilbt, vērojot unikālu lietutapšanu - segas, galdauti un lakati, jostas, brunči,cimdi un zeķes, tautiski krekli, vainagi, sievucepures, māla trauki, dzintara un sudraba rotas.Iespēja apskatīt garākās dzintara krelles Latvijā.

Amatnieku namā redzēsit kā auž audējas un tiek darināti tautas tērpi, kā tiek šūtas tekstilmozaīkas un izgatavotas rotas no dzintara, kā top ādas izstrādājumi un klūdziņu pinumi, kā glezno un izgatavo lelles, kā arī varēsiet apmeklēt vietējo meistaru gatavo darbu un izstrādājumu izstādi.

Tautas tērpi

Amatnieku namā varat apskatīt mūsu novada tautas tērpus, pat tādus, kas ir vairāk kā 100 gadus veci,
redzēt kā tie top, izjautāt meistarus par tērpu vēsturi un to tapšanas procesu.

Dzintars

Šeit jūs varat redzēt pasaules garākās dzintara krelles! 2003. gadā Liepājā notika akcija “Atstāj savu dzintaru Liepājas laikā!", kuras rezultātā no liepājnieku saziedotajiem dzintara gabaliņiem tapa 123 m garās un 19,5 kg smagās dzintara krelles. Varat vērot kā meistara rokās dzintars sāk mirdzēt un kļūst par rotaslietu, uzzināt par dzintara izcelsmi, nokrāsām un ieraudzīt, ko dzintars sevī paslēpis….

Aušana

Vai vēlaties redzēt, kā top Bārtas brunči un brīnišķīgie lina galdauti? Varbūt vēlaties pamēģināt aust? Audējas parādīs Jums aušanas procesu, Jūs varēsiet uz mirkli kļūt par audēju un just, kā pavediens kļūst par daļu no audekla. Varbūt aušana kļūs par jūsu nākošo aizraušanos…

Te ikvienam ir lieliska iespēja ne tikai apskatīt un iegādāties amatniecības izstrādājumus, bet arī pašam redzēt, kā top amatnieku meistardarbi lietišķās mākslas studijā “Saiva".

Atrašanās vieta
Dārza iela 4/8, Liepāja, LV-3401
Darba laiks

Katru dienu no 10:00-17:00

Apmaksas veidi
Pakalpojumu iespējas
  • Tematiskie pasākumi
  • Aktivitātes bērniem
  • Praktiskās darbnīcas
  • Suvenīri
  • Gida pakalpojumi
Kontakti
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV