Saldus Sv. Jāņa ev. lut. baznīca un O. Kalpaka laukums

Saldus Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca ir Saldus vecākā celtne, to savās gleznās 20. gs. mijā attēlojis ievērojamais latviešu gleznotājs Janis Rozentāls. O. Kalpaka laukums ir vēsturiskais Saldus tirgus laukums.
Saldus Sv. Jāņa ev. lut. baznīca un O. Kalpaka laukums

Pirmā mūra baznīca Saldū šai vietā uzcelta 1614.-1615. gadā par hercoga Vilhelma līdzekļiem. Tagadējā baznīca celta 1737. gadā, bet 19. gs. beigās pārbūvēta pēc V. Neimaņa projekta. Baznīcā atrodas unikāli mākslas pieminekļi – Liepājas meistara K. A. Hermaņa būvētās ērģeles, manierisma stila kancele, 19. gs. 2. pusē būvētais altāris ar meistara J. Dēringa altārgleznu u.c. Baznīcu vienā no saviem zināmākajiem darbiem – diplomdarbā “Pēc dievkalpojuma” attēlojis ievērojamais gleznotājs Janis Rozentāls.

O. Kalpaka laukums - 1919. gada 10. martā Saldus kļuva par pirmo Kalpaka bataljona atbrīvoto Latvijas pilsētu, un jau 1919.gada 14.martā laukumā notika pirmā latviešu nacionālā karaspēka parāde. Kā to dienu liecība te novietots piemiņas akmens pulkvedim Kalpakam, kā arī laukums nodēvēts Oskara Kalpaka vārdā.

Šobrīd laukums ir iecienīta pulcēšanās un pasākumu norises vieta, šeit uzstādīts arī vides objekts - Saldus novada identitātei “Saldus piepilda” veltītais īpašais Saldus “u” burts. Baltais, stilizētais burts veidots no izturīga materiāla, tāpēc uz tā drīkst gan sēdēt, gan pakāpties, un tas diennakts tumšajā laikā tiek izgaismots dažādās krāsās. Ikviens laipni aicināts to ne tikai apskatīt klātienē, bet arī iemūžināt fotogrāfijās.

Atrašanās vieta
O. Kalpaka laukums, Kuldīgas iela 2, Saldus, Saldus novads
Pakalpojumu iespējas
  • Tematiskie pasākumi
  • Ūdens uzpildīšanas vieta
  • Informācijas punkts
  • Informācijas stendi
  • Bezvadu internets
  • Gida pakalpojumi
Kontakti
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV