Kalnsētas muiža un parks

Muižas ansamblis atrodas Kalnsētas parkā, Cieceres upes krastos. Kungu māja celta neoklasicisma stilā 1874. gadā. Muižas kompleksā ietilpst arī kalpu māja, klēts, zirgu stallis, dārznieka mājiņa un siltumnīcas.
Kalnsētas muiža un parks

Pie Kalnsētas muižas atrodas 19.gs. stādīts ainavu parks, kuram cauri tek Cieceres upe, veidojot romantisku saliņu un dīķi. Cieceres krastos iekārtotais Kalnsētas parks un estrāde ir viena no iecienītākajām atpūtas vietām, kur vasarās notiek pilsētas sarīkojumi, koncerti un festivāli. Parka takas ir lieliskas pastaigu vietas.

Muižas zināmākais īpašnieks bijis Georgs fon Reke, kurš dibinājis muižu ar nosaukumu Berghof - Kalnamuiža. Pie muižas tolaik piederēja arī ķieģeļu ceplis, ūdensdzirnavas, spirta brūzis un pienotava. Pēc tēva nāves muižu mantoja Fridrihs fon Reke.

Ļaudis par muižu un tās īpašniekiem stāsta dažādus stāstus, piemēram, ka pēdējais barons bijis neprecējies, licis izcirst stigu aiz "kafijas namiņa" un vecumā, sēdēdams uz verandas un dzerdams kafiju, lūkojies uz senču kapiem. Bet Kungu mājā kādreiz bijusi sienā ierīkota taurīte, pa kuru barons sarunājies ar zemniekiem, lai nebūtu jūtama zemnieku smaka. Barons fon Reke un viņa sieva apglabāti Kalnsētas parka kapsētā. 

20. gs. 20. gados muižas teritorija (60 ha) tika iedalīta Lauksaimniecības skolai. Šodien šeit atrodas Saldus tehnikums.

Atrašanās vieta
Kalnsētas parks un Kalnsētas iela 24, Saldus, Saldus novads
Pakalpojumu iespējas
  • Informācijas stendi
  • Autostāvvieta
  • Tematiskie pasākumi
Kontakti
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV