Pastariņa muzejs

Muzejs bērniem un citiem interesentiem, kas paši vēlas darīt - ar spēlēm un rotaļām, ar maizes cepšanu, sviesta kulšanu un citiem lauku darbiem. Muzejs veltīts populāram grāmatu tēlam Pastariņam, ko savu bērnības piedzīv
Pastariņa muzejs

Rakstnieks dzimis un uzaudzis Zentenes pagasta “Bisniekos", kas pastāv vismaz kopš 18. gadsimta un kur vairāk nekā 200 gadus saimniekojusi Birznieku dzimta. Pēdējo desmitgažu laikā sētas apbūve ir diezgan radikāli mainījusies, tāpēc muzeja darbinieki kopā ar skolu jauniešiem izveidojuši sētas maketu, kas atspoguļo situāciju rakstnieka bērnībā. 

Dzirciema apkārtnē joprojām saglabājies bagāts nemateriālās kultūras mantojums: tradīcijas, ticējumi, senas amata prasmes un no paaudzes paaudzē mantotas zināšanas. Pavisam netālu atrodas Pelēkais akmens, kas glabā daudzus stāstus, no kuriem dažus pierakstījis arī E. Birznieks-Upītis.

Pretī dzīvojamajai mājai atrodas “Bisnieku" rindu klēts, kurā zem viena jumta atrodas vairākas klēts daļas. Gaļas klētī joprojām stāv gaļas baļļa un lielie svari. Blakus atrodas labības klēts, kurā saglabāts vecais apcirkņu iekārtojums un miltu kastes, bet ar roku maļamajām dzirnaviņām katrs muzeja apmeklētājs var mēģināt samalt kādu sauju graudu.

Mantu klētī novietotas dažādas zemnieku sētā nepieciešamās lietas: piena trauki, abras, sētuves, arkli, dakšas, grābekļi utt. Klēts galā ir vāgūzis, kur novietoja ratus un ragavas.

Atrašanās vieta
"Bisnieki", Dzirciems, Tukuma novads, LV-3123
Darba laiks

Pirmdien, otrdien - slēgts, no trešdienas līdz svētdienai 10:00 - 17:00;

21.10.-19.04. - pieteikties iepriekš.

Apmaksas veidi
Ieejas maksa muzejā

Skolēniem: EUR 1.00
Studentiem: EUR 1.00
Pensionāriem, invalīdiem:EUR 1.00 (Tukuma novada invalīdiem - bezmaksas)
Pieaugušajiem: EUR 1.50

Ģimenes biļete
1 - 2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērni līdz 18 gadiem: EUR 3.00

Ieejas maksas pēc pl. 17.00: dubultā samaksa

Pakalpojumu iespējas
  • Izstādes
  • Tematiskie pasākumi
  • Aktivitātes bērniem
  • Ugunskura vieta
  • Piknika vieta
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
RU    LV