Rūmenes muiža

Tiekat aicināti iekāpt laika mašīnā un izbaudīt Baltijas muižniecības ikdienu 19. gadsimta neogotikas stilā būvētajā pilī, kuras nomierinošā gaisotne atbilst Ziemeļeiropas lauku mierīgajam dzīves ritmam.
Rūmenes muiža

Rūmenes muižu ezera krastā ieskauj 8 ha liels ainavu parks. 2009. gadā pabeigtā vērienīgā muižas restaurācija un pārbūve saņēmusi Latvijas arhitektūras augstāko apbalvojumu.
Ozolkoks, dolomīts, antīkas mēbeles, taču senajās velvēs nemanāmi iebūvētas vismodernākās tehnoloģijas - tāda ir muižas pārbūves projekta autores arhitektes Zaigas Gailes iecere.
Vissenākās ziņas par Rūmeni atrodamas 14. gadsimtā, bet pati Rūmenes muiža piedzīvojusi gan uzplaukumu, gan posta periodus. Daudz reižu muiža ir nonākusi parādos, tikusi ieķīlāta un pārdota no rokas rokā. Kungu māju 1876. gadā pēc arhitekta Teodora Zeilera projekta sāka būvēt barons Viktors fon Disterlojs un to pabeidza viņa dēls Georgs. Muižas ansamblī ir daudz saimniecības ēku, to vidū - staļļi un siltumnīcas.
Rūmenes muižas ainavu parks ir gandrīz 8 ha liels, un 1892. gadā to plānojis ainavu arhitekts Georgs Kufalts, kas pazīstams kā Arkādijas parka un Viesturdārza projekta autors Rīgā.
Pēc Latvijas agrārās reformas 1920. gadā muižā dzīvoja mūziķi Dauguļi, kas vasarās tur rīkoja literāros un mūzikas vakarus. Pēc Otrā pasaules kara muižā tika ierīkota pamatskola, vēlāk - padomju saimniecības kantoris. Muižas atdzimšana sākās jaunajā tūkstošgadē ar brīdi, kad to iegādājas sena latviešu uzņēmēju dzimta.
Tagad Rūmenes muiža piedāvā izbaudīt īstu muižkungu cienīgu dzīvi - nakšņot ērtos apartamentos, baudīt izcilu maltīti un atpūsties vai nu spa salonā, dodoties pastaigā vai nesteidzīgi vizinoties laivā pa ezeru vai nu izvēloties kādu aktīvāku atpūtas veidu, tostarp medības netālu ierīkotajā medību rezervātā ar mednieku torņiem.
Rūmenes muiža atrodas vietā, kas dāsni apveltīta ar dabas skaistumu. Netālā Abavas upes ieleja bieži tiek dēvēta par Latvijas Šveici. Braucot pa nelielajiem ceļiem, paveras brīnišķīgi skati ar ziedošām pļavām, labības laukiem un mežiem.

Atrašanās vieta
Rūmene, Ka
Darba laiks

Apskate un ekskursijas iepriekš piesakoties.

Apmaksas veidi
Ieejas maks: Eur 10,00  no personas.
Pakalpojumu iespējas
  • Restorāns
  • Konferenču / semināru iespējas
  • Gida pakalpojumi
  • Kafejnīca
  • Banketu / svinību iespējas
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
DE    RU    EN    LV