Kubalu skola - muzejs

Dundagas novada pašvaldības Kubalu - skola muzeja misija ir uzturēt un saglabāt Kubalu skolas ēku un tai piegulošo teritoriju atbilstoši tās vēsturiskajai nozīmei un lietojumam.
Kubalu skola - muzejs
Attīstot šīs lauku skolas memoriālo vērtību, parādot vietējam apvidum raksturīgos sadzīves priekšmetus, darba rīkus un nodarbes lauku sētā, apzinot vēstures un kultūras mantojumu apvidū, ko nosaka Dundagas pagasta vēsturiskās robežas.

Tā bija pirmā un 28 gadus arī vienīgā zemnieku bērnu skola Dundagas muižā. Tas ir vecākais līdz mūsdienām saglabājies guļbūves konstrukcijā veidotais skolas nams Kurzemē. 1972.gada 13.maijā te atklāj muzeju Ernestam Dinsbergam. Kopš 1992.gada muzeja darbību finansē Dundagas pagasts, kas vēsturiski ir ēku un skolas zemes īpašnieks.

Skolā sākotnēji bijušas izbūvētas divas klases telpas. Muzejā varam iepazīties ar klases iekārtojumu, kāds atbilst 19.gadsimta beigām. Te skatāmi Kubalu skolas skolēnu domrakstu paraugi (19.gs.vidus).

Te varam iepazīt tā laika lauku skolās lietotās mācību grāmatas, novērtēt mūzikas instrumentu - harmoniju. Skolotāja viesistabā apskatāma jauna izstāde par ievērojamiem cilvēkiem, kas viesojušies vai mācījušies pie Ernesta Dinsberga. Augšstāvā apskatāms Ernesta Dinsberga izbūvētais dzīvoklis. Atjaunotā saimniecības ēkā piedāvājam ieskatu skolas sētas vēsturē, muzeja etnogrāfisko priekšmetu krājuma kolekcijā.

Pastaigu takas, iezīmējot skolas zemes lietojumu muižas laikā, piedāvā iepazīt skolas sētas ainavu un atpūtas brīdi katram ceļotājam.

Ja ciemošanās skolas namā būs pieteikta, skola skusteņnama pavarda vietā kursies uguns!

Atrašanās vieta
Darba laiks

1.maijs – 31.oktobris: Pirmdiena – Piektdiena 9:00 - 18:00. Ārpus darba laika ar iepriekšeju pieteikumu.

Apmaksas veidi

Ieejas maksa: 

pilna laika studentam, pensionāram, II un III grupas invalīdiem  - 0,50 EUR;

pieaugušajiem - 1,40 EUR

ģimenēm (2 pieaugušie un 2-4 bērni līdz 18 gadu vecumam)  - 2,80 EUR

pirmsskolas vecuma bērni, bērni no bērnu namiem un speciālajām skolām -   bezmaksas

Pakalpojumu iespējas
  • Gida pakalpojumi
  • Izstādes
  • Informācijas punkts
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV