Rubeņa bataljona muzejs

Rubeņa bataljons bija labi bruņota un organizēta militārā vienība pāri par 600 vīru sastāvā, kas apzinājās sevi esam ārpus abām naidīgajām okupācijas varām 2. pasaules kara laikā.
Rubeņa bataljona muzejs
Rubeņa bataljons bija labi bruņota un organizēta militārā vienība pāri par 600 vīru sastāvā, kas apzinājās sevi esam ārpus abām naidīgajām okupācijas varām 2. pasaules kara laikā. Viņu izcīnītā kauja 1944. gada nogalē ir plašākā un ilgstošākā visā Latvijas nacionālās pretestības kustības vēsturē. Vienība guva plašu sabiedrības atbalstu un apliecināja augstu morāli, cīnoties par demokrātiskās Latvijas valsts atjaunošanas ideju.  

Lai izjustu īsto cīņu garšu var kopā ar Andreju Ķeizaru doties uz Usmas pagastā atjauno Rubeņa bataljona 2.rotas apmetni mežā netālu no Ilziķu ezera bijušo Ilziķu māju tuvumā. Kopā ar viņa stāstījumu un malciņu ārstnieciska dzēriena atdzīvojas dramatiskā rudens notikumi. Viņš piedāvā divus maršrutus. Īsākais ir brauciens uz bunkuru, garākais - brauciens pa Rubeņa bataljona cīņu ceļiem, tātad Rendas virzienā. Rudenī skaistāks noteikti ir otrais.Katru gadu 14.novembrī plkst. 16:00 notiek rubeniešu piemiņas pasākums Usmas pagastā pie Ilzīķu ezera. 

Atrašanās vieta
Usmas pagasts, Ventspils novads
Pakalpojumu iespējas
  • Informācijas punkts
  • Izstādes
  • Gida pakalpojumi
Kontakti
Valodas, kurās apkalpo
RU    LV