Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs

Janis Rozentāls ir viens no pirmajiem profesionālajiem latviešu māksliniekiem, kurš dzimis netālu no Saldus. Muzeja kompleksā ietilpst vairākas ēkas, kurās izvietots muzeja krājums, mākslas un vēstures izstāžu zāles.
Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs

Muzeja kompleksā ietilpst četras ēkas, kurās izvietoti – muzeja krājums, mākslas izstāžu zāle, vēstures izstāžu zāle un administrācija. Muzeja sākums meklējams 1947. gadā, kad pieņemts lēmums par tā izveidi. Sākotnējā muzeja bagātība ir Rozentāla laikabiedra Marta Vēja savāktā mākslinieka oriģināldarbu kolekcija.


Viena no kompleksa ēkām ir Rozentāla projektētā dzīvojamā ēka ar darbnīcu, kuras būvdarbi uzsākti 1899. gadā. Izcilais Saldus novadnieks pēc būvdarbu beigšanas šeit uzturējies vien divus gadus (1901.-1902. gads), savu turpmāko darbību vairāk saistot ar Rīgu. J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs šobrīd ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatāmi latviešu glezniecības lielmeistara daiļrades agrīnā perioda oriģināldarbi. 

J. Rozentāla darbnīcas pirmajā stāvā skatāma moderna ekspozīcija par izcilā Saldus novadnieka un mākslinieka dzīvi, darbību un Rozentāla dzimtu. Darbnīcas otrajā stāvā gleznotāja oriģināldarbi un skices.

Atrašanās vieta
Striķu iela 22, Saldus, Saldus novads
Darba laiks
Pirmdiena - brīvdiena
Otrdienas līdz piektdienai  8:30 - 17:00
Sestdien, svētdien - 10:00 - 16:00 

 

Apmaksas veidi

Ieejas maksa: 

- pieaugušie - 3.00 EUR
- skolēni, studenti, pensionāri - 1.50 EUR

Svētdienās ģimenēm ar bērniem muzeja apmeklējums bez maksas

 

Pakalpojumu iespējas
  • Tematiskie pasākumi
  • Konferenču / semināru iespējas
  • Izstādes
  • Praktiskās darbnīcas
  • Informācijas punkts
  • Suvenīri
  • Gida pakalpojumi
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
RU    LV