Kuldīgas vēsturiskais centrs

Kuldīga ir maza un pievilcīga Kurzemes pilsēta, kuru visos laikos apjūsmojuši un savos darbos iemūžinājuši mākslinieki. Senais pilsētas centrs  joprojām glabā vecās koka ēkas un mazās, šaurās ieliņas. 
Kuldīgas vēsturiskais centrs

Kuldīgas vecpilsēta un sarkano ķieģeļu tilts pār Ventas upi ir cienīgs pretendents uz iekļaušanu UNESCO pasaules kultūras mantojuma pieminekļu sarakstā. Pilsēta ir slavena arī ar Eiropā platāko ūdenskritumu. 

Kuldīgu nereti dēvē par Latvijas Venēciju, jo Alekšupīte pilsētas centrā tek tieši gar ēku sienām. Blakus tūrisma informācijas centram atrodas darbnīca, kurā tiek austas skaistas segas un lakati ar tautiskiem rakstiem. Pavasaros un rudeņos pie ūdenskrituma vērojama interesanta parādība, kad zivis nārsta laikā ūdenskritumu mēģina pārvarēt, lecot pa gaisu.  

Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs sāka savu attīstību jau 13. gadsimtā, un tas sevī saglabājis plānošanas elementus plašā laika amplitūdā - no 13. līdz 19. gadsimtam.

Vēsturiskajā centrā redzam šauras ieliņas un neparastas vienstāvu mājas ar skursteni vidū un sarkanu dakstiņu jumtu. 1368. gadā Kuldīga kļuva par Hanzas savienības pilsētu. 

Pilsētas vēsturiskā apbūve un daba veido neatkārtojamu vienotu ansambli, kādam līdzīga nav ne vien Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Vēsturiski Ventas upe un Ventas ūdenskritums ir ieņēmuši nozīmīgu lomu Kuldīgas pilsētas attīstībā.

Atrašanās vieta
Kuldīga, Kuldīgas novads, LV-3301
Darba laiks

Pakalpojumu iespējas
  • Informācijas punkts
  • Informācijas stendi
  • Autostāvvieta
  • Gida pakalpojumi
  • Velo noma
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV