„Lielais Jēkabs 2014” ieguvēji noskaidroti!

28.11.2014 - 21:50
Piektdien, 28. novembrī, Ventspils Jaunrades namā tika pasniegtas Kurzemes Tūrisma asociācijas kvalitātes balvas „Lielais Jēkabs 2014”. Šādas balvas tiek pasniegtas kopš 2004.gada, un šogad apritējuši jau desmit gadi, kopš iedibināta šāda tradīcija.
„Lielais Jēkabs 2014” ieguvēji noskaidroti!
Balva „Lielais Jēkabs" ir viens no veidiem, kā Kurzemes Tūrisma asociācija var pateikties tūrismā strādājošajiem par ieguldīto darbu Kurzemes tēla veidošanā un spodrināšanā. Vienlaikus tas ir arī veids, kā tiek izcelti labākie, jaunākie, pieredzes bagātākie uzņēmumi, kuru piemēram ir vērts sekot arī citiem. Šogad vērtēšanai izvirzīti un uz apbalvojumu pretendēja vairāk nekā piecdesmit nominantu sešās nominācijās. Nominantus arī vērtēja sešas ekspertu komisijas, kuras iepazinās, izbaudīja un izdzīvoja piedāvātos pakalpojumus.

Nominācijā „DIŽĀ KURZEMES GARŠA 2014" balva tika pasniegta Liepājas īpašajam ēdienam „Liepājas menciņi". Liepāja savu viesi nelaidīs prom nepaēdušu! Lai nebūtu jālauza galva, pētot ēdienkartes līkločus, viņam tagad ir sagādāta iespēja visās labākajās pilsētas ēstuvēs izvēlēties „Liepājas menciņus" - liepājnieku ēdienu, kas pagatavots no kūpinātas mencas, kartupeļiem un sīpoliem pēc senas Dienvidkurzemes receptes. Tas ir arī noteikti jānobauda, jo ārpus Liepājas tādu nedabūt!

Nominācijā „DIŽĀ KURZEMES JAUNIEŠU MĪTNE 2014" balva tika pasniegta jauniešu mītnei „Dundagas pils". Domājat, ka nakšņot pilī var atļauties tikai bagātie? Muļķības! Aizbrauciet uz Dundagu, kur aiz drūmiem pils mūriem iekārtota glīta un gaumīga jauniešu mītne! Un ne jau šāda tāda, bet ar odziņu. Kur vēl būs iespēja izvēlēties barona bērnu - Johannas, Luīzes, Rutas, Ulriha vai Teodora - istabu?! Nebīstieties, ja satiksiet arī Zaļo jumpravu! Viņa ir Dundagas pils īstenā saimniece.

Nominācijā „DIŽAIS KURZEMES ZOO 2014" balva tika pasniegta Usmas mini zoo. Te viss notiek rimti un saskaņā ar dabas ritmu. Pa sētu brīvi šiverējas poniji, kazas un pundurrukši, atsevišķos mājokļos mīt sesks, nūtrijas un burunduki, bet zosis, tītari un cekulpīles uzmanīgi vēro, vai viesi dosies uz Pasaku namiņu vai nē. Te var iedarbināt arī labās raganiņas slotu, paplinkšķināt klavieres un uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim.

Nominācijā „DIŽĀ KURZEMES IZGLĪTOJOŠĀ ANIMĀCIJA 2014" balva tika pasniegta SIA „Aspired" Ventspilī. Oriģinālās, tehniski radošās darbnīcas ar nepacietību gaida skolās un vasaras nometnēs visā Latvijā. Jaunie pētnieki būvē makaronu tiltus, taisa flaberus un ar domu spēku palaiž kosmosā raķetes. Uzņēmuma radošā komanda spēj padarīt aizraujošu un saprotamu pat tik sarežģītu jomu kā siltuma piegāde. Tas ir viens no retajiem uzņēmumiem Latvijā un Eiropā, kas nodarbojas ar dažādu interaktīvu stendu un ekspozīciju ražošanu pasaules zinātnes centriem un muzejiem. Kopā ar viņiem šķiet, ka nākotne ir šodien.

Nominācijā „DIŽĀ KURZMES PIRTS 2014" balva tika pasniegta „Amājas" pirtniekam Normundam Vīlipam. Mājīgā un gaumīgi iekārtotā pirts „Amājas" atrodas skaistā meža ielokā Tukuma novada Lestenes pagastā. Saimnieks un sertificēts pirtnieks Normunds viesiem piedāvā baudīt pirts rituālu pērtuvē, kas izklāta ar smaržīgu, tuvējās pļavās vāktu sienu. Viesi tiek lutināti ne tikai ar saimnieka paša gatavotajiem ķermeņa skrubjiem un tējām, bet arī ar gaisīgu desertu - creme brulee.

Nominācijā „DIŽĀ KURZEMES IZJĀDE 2014" balva tika pasniegta Jātnieku sporta biedrībai " Jura Staļļi" Grobiņas pagastā. Stallī ar senām tradīcijām tiek piedāvāts daudz dažādu pakalpojumu - katram pēc sava sagatavotības līmeņa un vēlmēm. Iespējams izveidot vairāku dienu programmu ar izjādēm, aktivitātēm dabā un vietējo gardumu baudīšanu. Saimnieki labprāt uzņem ģimenes ar bērniem un kāziniekus, kam tiek veltīta īpaša programma. Piedāvājumā arī gaisa trošu atrakcijas, grezna kariete un kamanas ziemā. Pēc vizināšanās galdā tiek celta īpašā "Kovboja zupa".

 Pēc Kurzemes plānošanas reģiona iniciatīvas tika pasniegta arī papildus balva par ieguldījumu ūdenstūrisma attīstībā - „DIŽĀ KURZEMES LAIVA 2014". Uzvarētāji tika noteikti projekta „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā" jeb „Riverways" realizēšanas laikā. Balva tika pasniegta ūdenstūrisma uzņēmumam „Daba Laba". „Daba vienmēr ir laba", domā Reinis no Ventspils novada Ances puses. Katrai viņa laivai ir savs asprātīgs vārds, piemēram, Runcis Renārs, Mežakuilis Ansis, Vāvere Vaira, Mincītis Nils u.c.. Laivotājus „Daba Laba" izvizinās ne tikai pa Rindu, Stendi vai Irbi, bet ar seniem armijas auto arī līdz skaistiem meža ezeriem vai Irbenes lokatoram. Te var izšaut arī ar loku, nopērties pirtī, cienāties ar ugunskurā vārītu zupu un iegādāties saimnieku darinātās mežacūku saru ķemmītes.

Kā katru gadu tika pasniegta balva „PAR DIŽO IEGULDĪJUMU KURZEMES TŪRISMA ATTĪSTĪBĀ 2014". Šogad balvu saņēma cilvēks, kurš neapstājas un dara. Tas ir cilvēks, kurš ir zinātkārs un entuziasma pārpilns, tas ir cilvēks, kurš ir inovators un izgudrotājs. Tas ir cilvēks, kurš ar puicisku neatlaidību spēj panākt lielas lietas un kurš vienmēr lepni saka, ka nāk no Kurzemes saldākās pilsētas - Saldus. Šīs gada balvas ieguvējs paspēj ne vien savā sētā uzņemt ceļotājus, bet arī aktīvi līdzdarboties visas Kurzemes tūrisma dzīvē. Viņš bija tas, kurš pirms desmit gadiem kopā ar toreizējo Saldus Tūrisma centra vadītāju Ievu Ančevsku izveidoja ļoti pieprasīto piedāvājumu ceļotājiem „Saldumu tūre". Viņš bija tas, kurš stāvēja pie Saldus rajona tūrisma biedrības šūpuļa un ilgu laiku bija arī biedrības priekšsēdētājs. Viņš ir tas, kas aktīvi darbojies Kurzemes Tūrisma asociācijā, atbalstot tās organizētos pasākumus un allaž pilnā pārliecībā paužot savu viedokli par norisēm tūrisma jomā Kurzemē un visā Latvijā. Viņš ir tas, kurš ik gadu kuplina Kurzemes stendu ne vien Balttour tūrisma izstādē Rīgā, bet arī paspēj ar Kurzemes piedāvājumu iepazīstināt lietuviešus un igauņus. Viņš ir tas, kurš novērtē īstas un latviskas lietas, kurš zina, kā dzied bites un no kuriem ziediem iegūstams visvērtīgākais medus. Šogad Lielā Jēkaba balvu par dižo ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā saņēma bitenieks un bišu dravas "Kāres" saimnieks Jānis Vainovskis.

Pasākuma laikā tika apbalvoti arī akcijas „Apceļo Kurzemi" uzvarētāji, kuri šogad izbraukājuši Kurzemi krustu šķērsu, lai piedalītos akcijā un no kurzemniekiem laimētu vērtīgas balvas. Tās aizceļoja uz tuvākām un tālākām vietām Latvijā. Galveno balvu - tūristu klases velosipēdu Kurzemes apceļošanai, dāvāja Kurzemes Tūrisma asociācija un SIA „Velokurjers". Paldies ikvienam, kas bija Ventspilī kopā ar kurzemniekiem un piedalījās Kurzemes apceļošanā! Ceram, ka Kurzemes apceļošanā arī nākamgad iesaistīsies daudz dalībnieku, jo te vēl ir daudz ko redzēt!  

Kurzemes tūrisma asociācija 
www.kurzeme.lv, velo.kurzeme.lv, www.madeinkurzeme.lv