Apbalvojuma "Lielais Jēkabs" pretendenti publiskoti

01.11.2018 - 17:26
2018. gadā apbalvojuma "Lielais Jēkabs" nominācijas sekojošas: Pārgājienu taka Kurzemē 2018, Dizaina naktsmītne Kurzemē 2018, Ēdināšanas uzņēmums ar stāstu Kurzemē 2018, Piedāvājums labsajūtai un veselībai Kurzemē 2018, Dižais skats Kurzemē, Degustācija Kurzemē 2018 un Ieguldījums Kurzemes tūrisma atīstībā 2018.
Apbalvojuma "Lielais Jēkabs" pretendenti publiskoti
 PĀRGĀJIENU TAKA KURZEMĒ 2018

Brīvdabas taka gar Rojas upi
Brīvdabas taka iedalās trīs apļos un maršruti dabā iezīmēti ar krāsām: Mazais aplis 2 km - dzeltenā krāsā, Vidējais aplis 7 km - zilā krāsā, Garākais aplis 15 km - sarkanā krāsa. Krāsu apzīmējumi/simboli ir izvietoti visā takas garumā uz virziena norādēm.  Takas sākums: Kāpu ielas galā. Rojas upi daudzviet iekļauj pirmatnīgs mežs, kur mežsaimnieciskas aktivitātes nav notikušas turpat simt gadus. Tie ir bioloģiski veci, ar augiem un dzīvniekiem bagāti meži, kādi Latvijā ir reti sastopami. Upes krastus apdzīvo bebri, ūdri, stirnas, mežacūkas, staltbrieži, aļņi, zivju gārņi, lielās gauras, gaigalas, dažādu sugu dzeņveidīgie putni. Upē mīt tādas zivis, kā asari, nēģi, foreles, līdakas, raudas.
Vairāk informācijas: Rojas tūrisma informācijas centrā.
Adrese: Selgas iela 14E, Roja
Tālr. +371 28630590, www.roja.lv

Trīs pastaigu takas līdzās Kubalu skolai - muzejam

Līdzās muzejam izveidotas trīs pastaigu takas, kas iezīmējot skolas zemes lietojumu muižas laikā, piedāvā iepazīt skolas sētas ainavu un atpūtas brīdi katram ceļotājam. Takas atvērtas brīvam apmeklējumam.
Adrese: "Kubalu skola", Saustere, Dundagas pag., Dundagas nov., LV-3270,
Tālr.: +371 26332238, www.kubalmuz.lv

Būšnieku ezera pastaigu taka ar laipu un skatu platformu (Ventspils)
Būšnieku ezers kļuvis par brīnišķīgu aktīvās atpūtas cienītāju objektu, kura īpašo dabas skaistumu tagad iespējams izbaudīt ne tikai peldētājiem un laivotājiem, bet arī velo braucējiem, skrējējiem, pastaigu mīļotājiem un pat ornitologiem.
Būšnieku ezers atrodas tikai dažu kilometru attālumā no Ventspils centra. Tas meklējams Piejūras zemienē, Ventspils pilsētas ziemeļu-ziemeļaustrumu daļā pie Kolkas ceļa.
Šobrīd pilnībā pabeigta projekta "Dabas lieguma "Būšnieku ezera krasts" infrastruktūras pilnveidošana" īstenošana, tādējādi pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem ir iespēja mērot  8 km velomaršrutu visapkārt Būšnieku ezeram - ap ezeru izbūvēts gājēju un veloceliņš, no laivu bāzes Staldzenes ielā līdz Talsu ielai 3,424 km garumā, izveidota 187 m metrus gara gājēju laipa un tās galā skatu platforma putnu vērošanai. Veloceliņa posmā uzstādīti informatīvie stendi par dabas liegumu un tajā sastopamo floru un faunu. Aktīvā dzīvesveida piekritējus iepriecina arī izveidotā veselības taka ar 10 vingrošanas stendiem visām vecuma grupām.
Putnu sugu daudzveidības un skaita ziņā Būšnieku ezers ir ievērojami bagātāks nekā citi ezeri ziemeļrietumu Kurzemē. Ezerā novērotas ap 34 putnu sugas, kuras ligzdošanas laikā koncentrējas Būšnieku ezera DR galā.
Pie Būšnieku ezera atpūtu iecienījušas gan ģimenes, gan makšķernieki un sērfotāji. Te ir labiekārtotas peldvietas un piknika vietas, velosipēdu novietnes,  laivu bāzē var iznomāt laivu, bet sērfotāju ērtībai ierīkotas laipas.
Vairāk informācijas: www.visitventspils.com

Rīvas dabas taka
Dabas taka "Rīvas loki" sākas pie Ulmales - Labraga luterāņu baznīcas un vijas 3 kilometrus augšup, lejup pa Rīvas upes lejteces gleznaino senleju. Rīva šeit plūst kanjonveidīgā gravā, kuras dziļums sasniedz 12 metrus. Skatam paveras neskaitāmi upes līkloči un stāvie krasta atsegumi. Viesu namā „Imantas" ir iespējams iznomāt nūjošanas nūjas, kā arī iegādāties pārtiku termotraukos nelielam piknikam pastaigas laikā. Taka daļēji pieejama ar asistentu, marķēta ar zaļu krāsu.
Tālr.: +371 29479335 (Inguss, vides gids)

Liepājas neredzīgo biedrības vasaras rezidences "Dvēseles veldzes dārzs" Baso pēdu taka

Taka (apm. 500 m) ir biedrības biedru izveidota un īpaši piemērota cilvēkiem ar redzes problēmām. Dodoties ar basām pēdām pa izveidoto taku izbaudāmas visas iespējamās sajūtas. Tāpat iespēja iejusties neredzīgo pasaulē un doties smaržu un taustes tūrē pa Sajūtu taku, kas visas vasaras garumā dod nepieredzētas izjūtas izbaudot kā smaržo lavanda, rozes vai visparastākais lociņš - ar aizsietām acīm mūsu citas maņas saasinās.
Adrese: "Laivenieki", Ziemupe, Vērgale, Pāvilostas novads
Tālr.: +371  63431535, 22007874

"Bebru taka" Cīravas meža parkā

Pastaigu un skaistu dabas skatu cienītājiem Cīravas Mežaparkā ir izveidota pastaigu taka (apm. 3,5 km) ar soliņiem un tiltiņiem. Takas lielākā daļa ved gar Durbes upes krastiem, atklājot skatam daudzos līkumus un bebru nedarbus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes. 2016.gadā šeit tika atklāta "Bebru taka" ar 7 aktīvās atpūtas elementiem, vairākām šūpolēm, skatu platformām u.c. objektiem.
Adrese: Cīravas pagasts, Aizputes novads
Tālr.:  +371 25435898 (Cīravas TIP),  www.cirava.lv/turisms/atputa-daba/ciravas-mezaparks/

Kalnu dabas taka
Atrodas pie Nīgrandes pagasta Kalnu ciema. Takas garums ir 1,5 km, tā sākas pie Kanavišķu ūdenskrātuves un ved gar Loša upi. Takā izvietotas norādes un informācija par apskates objektiem - brūnogļu transportēšanai izveidoto dzelzceļa uzbērumu, zilā māla stāvkrastu un Airīšu dižakmeni. Taka ir piemērota gan nesteidzīgām pastaigām, gan pārgājieniem - apmeklētāju ērtībām ir izveidotas laipas, tiltiņi un stāvākās vietās arī kāpnes. Pēc pavasara palu nodarītajiem postījumiem, takā notiek atjaunošanas darbi, bet vasaras otrajā pusē (augusta sākumā) tā jau atkal pilnā apmērā būs pieejama apmeklētājiem.
Tālr.: +371 29341073 (lauku māja "Ievas" saimniece). Takas sākums: GPS 56.458858, 22.115859

Čužu purva dabas taka un sēravoti
Čužu purvs, ir vienīgā vieta Latvijā, kur tik lielā platībā savvaļā aug pēcleduslaikmeta augs krūmu čuža (Pentaphylloides fruticosa). Ārzemju un Latvijas tūristu iecienīta pastaigu vieta, kas pārsteidz ar plašo aizsargājamo augu daudzveidību dažādos gadalaikos. Takas veidošana uzsākta 2005. gadā. Kopš 1924. gada Čužu purvs atrodas valsts aizsardzībā, bet kopš 1999.gada izveidots dabas liegums.
Adrese: „Čužu purvs", Kandavas pagasts, Kandavas novads
Tālr.: 28356520 (Kandavas TIC), www.visitkandava.lv/dabas_takas/cuzu_purvs

Pārgājienu maršruts "Lustūžkalns"

Lustūžkalns jeb Lustūža kalns ar 72 m virs jūras līmeņa ir Ķemeru nacionālā parka augstākā virsotne. Kalna nosaukums, iespējams, radies no nostāstiem, ka te savulaik lustējusies Krievijas ķeizariene Katrīna. Šeit viņai bijusi izpriecu pils un zelta kariete, kuru, lai cits to nedabūtu, viņa nogremdējusi Valguma ezerā.
Rakstu avotos Lustūžkalns jeb Lustūža kalns minēts kā nocietināta vieta, kur atrodami arī senkapi. Citi avoti stāsta, ka 1494.-1535.gadā te atradusies Livonijas ordeņa mestra Valtera fon Pletenberga medību pils, kas vēlāk pārbūvēta Kurzemes hercoga vajadzībām.
Lai ceļotājam vieglāk orientēties maršruts ir marķēts ar krāsu atzīmēm uz koka.
Adrese: Lustūžkalns, Smārdes pagasts, Engures novads - Maršruta sākums un beigas ir atpūtas kompleksā "Valguma pasaule"
Tālr.: +371 26424972, www.daba.gov.lv/kemeri

Žibgravas veselības taka
Informācijai: Tās garums ir aptuveni 1,2 km, taku unikālu padara paugurainais meža reljefs (gravas augstums vietām sasniedz pat 15 m), augu sugu daudzveidība, kā arī gleznainie Kauliņupītes līkumi, kas divās vietās šķērso taku. Taka papildināta ar informatīvām zīmēm, kur apraksti lasāmi arī suitu valodā.
 Adrese: Alsunga
Tālr.: +371 26425015

Kalnansu purva taka
Informācijai: Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem.
Adrese: "Kalnansi", Kabiles pagasts, Kuldīgas novads

DIZAINA NAKTSMĪTNE KURZEMĒ 2018

Viesu nams "Pilava"

Viesu nams no savas pirmās atvēršanas dienas ir pieprasīts novada viesu vidū, un tam visu laiku ir viens no augstākajiem reitingiem/novērtējumiem booking.com: 9.8-9.9! Atsauksmēs var lasīt apmeklētāju apmierinātību - lieliski, atsaucīgi saimnieki, gaumīga un stilīga naktsmītne, lieliskas brokastis. Šī viesu māja ir ar savu dvēselīti, ka ikvienam apmeklētājam šeit liek justies gaidītam un īpašam!
Adrese: Krasta iela 18, Roja.,
Tālr.: +371 26532430, www.pilava.lv

Viesu nams "Akmens stāsti"
Dizaina viesu nams izbūvēts 3 stāvos ar jumta terasi, plašu zaļo zonu un pirti. Atvērts 2018.gada maijā. 6 komfortablas un labiekārtotas istabas - Meža, Jūras, Zilā, Dzeltenā, Zaļā un Baltā istaba. Apmeklētāju garšas kārpiņu baudai - Tamdārza kulinārija.
Adrese: "Akmeņi" Kaltene, Rojas novads
Tālr.:  +371 20347286, www.akmensstasti.lv

Viesu nams "Zītari" (Ventspils)

Viesu nams "Zītari" piedāvā naktsmājas Ventspilī 17. gadsimta mūra ēkā blakus Tirgus laukumam. Viesu nams atrodas tikai 50 metru attālumā no Ostas ielas promenādes un ekskursiju kuģīša "Hercogs Jēkabs" piestātnes.
Ne visiem zināms, ka ēka, kurā atrodas Zītaru krogs un viesu nams, ir senatnes elpas ieskauta. Mūra ēka Tirgus ielā 11 uzskatāma par vienu no vecākajiem namiem Ventspilī, ar vairāk nekā 300 gadus senu pagātni. Runā, ka viens no ēkas īpašniekiem 18. gadsimta vidū bijis Kurzemes hercoga pastmeistars Mihaels Henke.
Ēkā atklāti 17. gadsimta griestu gleznojumi, kas mūsdienās uzskatāmi par unikāliem. Gleznojumi saglabājušies arī uz koka sienu plātnēm. Pēc rūpīgas restaurācijas, šie vēstures apliecinājumi ir jau daļēji apskatāmi kroga apmeklētājiem. Vecākajā ēkas daļā, kas celta 1690. gadā, ir saglabājies manteļskurstenis.
Zītaru omulīgās telpas iecienījis arī spoks- Mihails Henke, kas bijis ēkas īpašnieks, kurš bieži vien redzams pie īpašās, restaurētās krāsns. Tam tiek atstāta vīna glāze, cukurgraudiņš un cigarete. Vēstures aura, senlaicīgs interjers ieskauj visu senatnīgo ēku, kurā iekārtots viesu nams, kā arī pirmajā stāvā Zītaru krogs.
Adrese: Tirgus iela 11, Ventspils
Tālr.: +371 20 039 260, www.zitari.lv


Viesu nams "Četri vēji"
Viesu nams  "Četri Vēji" atrodas Jūrkalnē, tikai 120m attālumā no jūras stāvkrasta. Tuvais attālums līdz jūrai atpūtniekiem paver iespēju no dažiem numuriem vērot brīnišķīgos saulrietus, nodarboties ar ūdens sporta veidiem ( vindsērfingu un kaitsērfingu)  vai vienkārši izbaudīt sauli un jūru. Booking viesu vērtējums: 9.1
Adrese: „Birznieki", Jūrkalne, Jūrkalnes pag.,
Tālr.: +371 29131329, https://www.booking.com/hotel/lv/cetri-veji.lv.html

Viesnīca "Promenade Hotel"

Dizaina viesnīca "Promenade Hotel" iekārtota vēsturiskā ķieģeļu noliktavas ēkā Liepājas klusajā centrā, Tirdzniecības kanāla malā. Izsmalcinātais dizains veidots, prasmīgi apvienojot senatnīgo ar mūsdienīgo. Interjera dizainā izmantotie mūsdienīgie materiāli - stikls, betons, metāls, dizaina tapetes -, senatnīgās ķieģeļu sienas un koka grīdas rada mājīgu un elegantu noskaņu.
Adrese: Vecā ostmala 40, Liepāja
Tālr.: +371 634 88288, www.promenadehotel.lv

Viesu nams "Sīpoli Design"
"Sīpoli Design" ir daļa no atpūtas teritorijas, kurā atrodamas vairākas naktsmītnes ar nosaukumu "Sīpoli". Priežu mežā ieskautā brīvdienu māja "Sīpli Design" ir ģimenes roku darbs, to projektējis un interjeru veidojis pats saimnieks. Lai gan pirmais iespaids ir skandināviski atturīgs, māja piesaista ar interesantām detaļām un risinājumiem.
Adrese: Bernāti, Nīcas novads
Tālr.: +371 29145753, www.sipolihome.lv

"Lillas Lavander" naktsmītne
Kopš pagājušā gada rudens Lillas Lavender ceļotājiem piedāvā arī ērtas un modernas naktsmājas Kurzemē, Saldus novadā, Ošeniekos, "Kalnjaunsētās". Gaišās un mājīgās telpas iekārtotas vienkāršā, bet romantiskā un elegantā stilā, dizainā, protams, iekļaujot saimniecības lepnumu - lavandas un to izstrādājumus.
Adrese: "Kalnjaunsētas", Ošenieki, Jaunlutriņu pag., Saldus novads
Tālr.: +371 26447888

Viesnīca „Rūmenes muiža"
Rūmenes muižas Kungu māja neogotikas stilā celta 1876. gadā, laikā, kad šis arhitektūras stils piedzīvoja uzplaukumu visā Eiropā. Muižas ēka atrodas pakalnā, un tās gala fasādi ar zemāk esošo parku savieno kāpņu un terašu sistēma, kas ir liels retums un to var uzskatīt par vienu no izcilākajām šāda veida neorenesanses stila būvēm Latvijā. Kungu mājas interjers apzināti veidots kā kopēja, gaiša un gaismas caurstrāvota telpa, kur zāles cita ar citu saplūst un savienojas nemanāmām robežām. Viss šajā mājā ir kā ar vieglu laika patinu klāts, un iebūvētās lietas un priekšmeti ir īsti un rokām darināti, piemērojot to mūsdienu dzīvesveidam.
Adrese:  „Rūmenes muiža", Rūmene, Kandavas pagasts, Kandavas novads
Tālr.: +371 67770966, 26688000, www.rumene.lv

Viesnīca "Kalnmuižas pils"

Viesnīca iekārtota muižas galvenajā ēkā, kopskaitā atjaunoti 16 dizaina numuriņi kā arī viesu ērtībai iekārtotas mednieku, konjaka un tējas istabas. Izcili ainavisko atrašanās vietu- Abavas senleju iespējams baudīt arī uz vasaras terases, baudot lieliskā restorāna izsmalcinātos ēdienus, kas pagatavoti no vietējiem produktiem. Te valda miers un harmonija, jo skaistais dizains, dabas skaistums un pavāru meistarība, rada vēlmi atgriezties.
Adrese: „Kalnmuižas pils", Kandavas pagasts, Kandavas novads
Tālr.: +371 26699033, www.kalnmuizaspils.lv

Viesnīca "Noliktava NR5"
Viesnīca, kā koncepts, kur vēsture un aktuālais satiekas harmoniskā saspēlē. Ēka iepriekš kalpojusi par noliktavu, no kā radies arī nosaukums. Dizainā saglabāta liela daļa no vēsturiskajām detaļām, kas papildinātas ar mūsdienīgām detaļām.
Adrese: Pasta iela 5, Kuldīga
Tālr.: + 371 29833222, www.facebook.com/Noliktava-No-5-724303407959646/

Apartamenti "Kuldīgas Pilsdzirnavas"
Apartamenti "Kuldīgas Pilsdzirnavas" ir divi ar vēsturisku noskaņu, mājīgi iekārtoti dzīvokļi Kuldīgas pils dzirnavu kompleksa 2015. gadā atjaunotajā koka dzīvojamajā mājā pie vecā ķieģeļu tilta pār Ventu.
Adrese: Baznīcas iela 36, Kuldīga
Tālr.: +371 27337726, www.facebook.com/Kuldigasdzirnavas/


ĒDINĀŠANAS UZŅĒMUMS AR STĀSTU KURZEMĒ 2018


"Kuršu krogs"
Gardēžu kafejnīca "Kuršu krogs" piedāvā gardus ēdienus un augstas kvalitātes kafiju.
Adrese: Kuršu krogs, Mācītājmuiža, Lībagu pagasts, Talsu novads, (Autoceļa Rīga-Ventspils 113km)
Tālr.: +371 26012125, https://www.facebook.com/kursukrogs

"Ķīvīškrogs"
Atrodas vēsturiskā ēkā - tautas namā. Atjaunots un rekonstruēts, piesaistot ES finansējumu. Ļoti iecienīta kafejnīca vietējo un tūristu vidū. Piedāvā tradicionālus un gardus ēdienus, mājīgā interjerā.  
Adrese: "Tautasnams", Laidzes pagasts, Talsu novads
Tālr.:  +371 63291212, www.kiviskrogs.lv

"Surf SAULĪTE"
Vasaras sezonā kafejnīca „Surf Saulīte" piedāvā atpūtu Ventspils sērfotāju pludmalē. Te var garšīgi paēst un patīkamā gaisotnē iemalkot kādu dzērienu, sagaidīt saulrietu. Lielisks veids kā apturēt ikdienas steigu, pasmelties spēku no dabas - jūras, saules un vēja.
Piedāvājumā ir lētākais un garšīgākais saldējums pludmales apkaimē. Kapēc? Īpašniekam ir trīs bērni, kam pludmales apmeklējums vienmēr saistās ar gardo saldējumu un tādēļ viņš vēlējās nodrošināt, lai ikviens, kas atnāk līdz Jūrai varētu iegādāties saldējumu par pieņemamu cenu saviem bērniem vai sev pašam.
Ja nekad neesat mēģinājuši SUP, instruktori jūs apmācīs. Piemērotos laika apstākļos, varēsiet izmēģināt arī sērfošanu.
Starp citu, supotāji un sērfotāji ir ļoti draudzīgi, tāpēc, ja ķersiet viļņus, iegūsiet arī jaunus draugus!
Kafejnīca pieder Ventspilniekam Aleksandram Bondaram, kas, lai arī jau kādu laiku vada savu biznesu Rīgā, par īstajām mājām sauc tikai Ventspili. Paralēli darbam kafejnīcā ir izveidots ļoti veiksmīgs projekts "The Spirit of Ventspils" - augstas kvalitātes T krekli un džemperi ar pašu izstrādātu Ventspils simboliku, kas nu jau ir kā atpazīstamības simbols savējiem ne tikai pilsētā, Latvijā, bet arī pasaulē. Ventspils sērfotāju pludmale
Atrašanās vieta: 57°23'17.7"N 21°31'35.5"E
Tālr.: +371 27543553, www.visitventspils.com/lv/ko-darit-ventspili/968/?group=11

"Pilsberģu krogs"
Pilsberģu kroga atdzimšana par Jūrkalnes izglītības, mākslas un kultūras centru, kad tas satika savu gara radinieku un saimnieku -  Artūru Cimošku. Viņa hobijs un sirdsdarbs ir Pilsberģu muižas kultūras dzīves uzburšana, tāpat profesionālu mākslinieku piesaistīšana, mākslas plenēru organizēšana un jauno radošo garu atbalstīšana kā mecenātam.
Pilsberģu krogs pabaro ne tikai miesu, bet arī dvēseli. Un tas ir likumsakarīgi, jo Pilsberģu kroga ēka reiz bijusi skola, kuras sienās  taupīgie un strādīgie jūrkalnieši iebūvēja Pilsberģu muižas - vēlāk Feliksbergas jūrskolas  ēkas materiālus, tā nododami skolai muižas aristokrātisko garu, kas sajaucies ar topošo stūrmaņu un kapteiņu uzņēmību. Tam pievienojam vēl suitu lepnumu, košos rakstus, sievu nešpetno apdziedāšanas prasmi, lai mencas, butes, sklandrauši vai koča garšotu savādāk - pa suitu modei.
Adrese: "Pilsberģi", Jūrkalne
Tālr.:  + 371 27436888, 29374463, www.pilsbergi.lv

"Bernātu Dzintariņš"
Kafejnīca "Bernātu Dzintariņš" kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem bija ļoti iecienīta atpūtas vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan atpūtniekiem no Liepājas.  Pēc ilgu gadu dīkstāves tā atkal ir atdzimusi - maza, omulīga "būdiņa" mežā ir kā vārti uz Bernātu dabas parku.
Adrese: Bernāti, Nīcas novads
Tālr.: +371 28262321, www.facebook.com/BernatuDzintarins/

"ROMA restorāns"
Vēsturiski slavenās Liepājas viesnīcas "Hotel de Rome" iekšpagalmā saimnieko restorāns "ROMA". Iemiesojot viesmīlību un nesteidzīgumu, te ikviens viesis tiek uzņemts kā ģimenes loceklis, jo te saimnieko 4 draugi - trīs kungi un viena dāma, kur viena pārziņā ir virtuve, otra - bāra dzērieni, trešais rūpējās par servisu, bet ceturtais atbild par menedžmentu. Interjers un ēdienkarte liek justies restorānā atbilstoši nosaukumam - kā ienākušam kādā Romas dārzā, kur ikviens aicināts mirkli atpūsties un apstādināt tik steidzīgo laiku.
Adrese: Zivju iela 3, Liepāja
Tālr.: +371 28 003 324

"Hot Cafe"
Stāsts par "Hot Cafe" ir stāsts par jauniem un uzņēmīgiem cilvēkiem, kas Saldus centrā radījuši modernu, gaumīgu un vietējo vidū jau iecienītu ēdināšanas uzņēmumu. Kafejnīcai ir neparasts melnā dizaina koncepts, kas atspoguļojas arī dažādos ēdienos un aksesuāros. Pēc klientu vēlmēm tiek organizēti arī banketi, svinības, pieņemšanas un izbraukumu ēdināšana. Ar izvēles iespējām bagāta un daudzpusīga ir ne tikai ēdienkarte, bet arī piedāvātie pasākumi - kopīga sporta pārraižu skatīšanās, elegantas vakariņas dzīvās mūzikas pavadījumā, stand-up izrāde, un iecerēti arī daudzi citi interesanti pasākumi. Vasaras baudīšanai piemērota āra terase, kuras iekārtojumā padomāts arī par mazākajiem kafejnīcas viesiem. Kafejnīcas saimnieki radījuši vietu lieliskai atpūtai visai ģimenei, turklāt regulāri papildina piedāvājumu ar jauniem, sezonāliem ēdieniem un dzērieniem.
Adrese: Jelgavas 6, Saldus (Saldus sporta komplekss).
Tālr.: +371 20039381

Jaunpils pils viduslaiku krogs
Jaunpils pils jau izsenis ir pazīstama ar saviem viduslaiku mielastiem, kas nav tikai maltīte, bet ir īsts piedzīvojums viduslaiku gaisotnē sveču gaismā. Maltīte ir īpaša, jo tā ēdama gan ar koka karotēm, gan ar rokām. Ikvienam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko viduslaiku mielastu: Barona, Mūka, Viduslaiku, Viduslaiku bērnu, Kalpu un Mazo mūku mielastu. Ēdieni tiek sagatavoti pēc senām receptēm.
Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils novads
Tālr.: +371 26520233, www.jaunpilspils.lv


Kafejnīca "Būda"
Kafejnīca, kura jau no tās pirmsākumiem ir bijusi populārākais ēdināšanas uzņēmums Engurē. Te godā tiek celtas vietējās tradīcijas, piekrastei tik ļoti raksturīgie zivju ēdieni. Kā arī īpašā programmā ir iespējams iepazīties arī zvejniecības arodu, kā arī nodegustēt dažādus zivju ēdienus.  Lielākā kafejnīcas vērtība ir tā, ka ēdieni tiek gatavoti ar mīlestību, apkalpojošais personāls vienmēr laipni sagaida ikvienu apmeklētāju.  Kafejnīcu "Būda" ir iecienījuši arī citu valstu tūristi, vienmēr atgriežas un uzslavē sniegto servisu. No 2017.gada kafejnīca strādā arī  ziemas sezonā, (piektdienās, sestdienās un svētdienā), kas ir liels retums piekrastes teritorijā. Kafejnīcas īpašniece Ingūna Zikmane ir nozīmīgs darba devējs vietējiem iedzīvotājiem, kā arī atbalstītājs dažādiem sabiedriskiem pasākumiem.
Adrese: Jūras iela 95, Engure, Engures novads.
Tālr.: +371 29179184

Itāļu restorāns "Goldingen Room"
Restorāna īpašniece Santa Cine pirms vairākiem gadiem krasi mainīja savu dzīvi, pārvācoties uz Florenci Itālijā un sākot nodarboties ar to, kas viņai visvairāk patīk - gatavošanu. Izmācījusies kulināriju, lēnām un pamazām Santa sāka piepildīt savu sapni par sava restorāna atvēršanu, ko arī realizēja ģimenes uzņēmumā "Goldingen Room". Tā nu arī šobrīd Kuldīgā ir neliela daļiņa no Florences, ko Santa atvedusi sevi līdzi.
Adrese: Baznīcas iela 2-2, Kuldīga
Tālr.: +371 26637085, www.facebook.com/goldingenroom/

PIEDĀVĀJUMS LABSAJŪTAI UN VESELĪBAI KURZEMĒ 2018

"Ziedkalni", brīvdienu māja, pirts, SPA, medus un medus produkti

Brīvdienu māja ar pirti. Dūmeles SPA procedūras, pirtnieka pakalpojumi, īpašā augu masāža. Iespēja nobaudīt un iegādāties medus produktus: ziedputekšņus, bišu maizi, bišu medu ar dzērvenēm, ar riekstiem, un citus našķus. Svaigi sviests medus un dārzeņi, zāļu tējas, degustācijas. Bišu dzīves vērojumi.
Adrese: "Ziedkalni", Dūmele, Dundagas pagasts, Dundagas novads
Tālr.: +371 29417229, www.ziedkalni.lv

Brīvdienu māja "Jaunbodnieki"

Brīvdienu mājas, kas īpašas ne vien ar to, ka atrodas netālu no jūras, skaistā vietā, bet arī ar to, ka tajās tiek rīkoti veselības, labsajūtas semināri. Protams, ir arī pirtiņa.  
Adrese: Mērsragā. Lielā iela 57, Mērsrags.
Tālr.: +371 28866784, www.facebook.com/Jaunbodnieki/
    
Ūdens Piedzīvojumu parks
Ūdens piedzīvojumu parks piedāvā atlētikas zāli, aerobikas zāles, ūdens atrakciju un SPA kompleksu. Vasarīgu atpūtu visa gada garumā var baudīt gan pieaugušie, gan arī bērni peldoties lielajā un mazajā peldbaseinā, atpūšoties SPA vannās, apmeklējot sāls istabu un kādu no pirtīm - Turku pirti, aromātiskā saunu vai Tylarium saunu.
Uzturēšanās sāls istabā veicina visa organisma attīrīšanos un atjaunošanos, noņem uzkrāto stresu un nogurumu, uzlabojas ķermeņa ādas struktūra un noregulējas dabiskā vielmaiņa, paaugstinās organisma spēja pretoties dažādām slimībām.
Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā pieejamas atpūtas un atveseļošanās iespējas dažāda vecuma grupu iedzīvotājiem un sportistiem.
Gaisa temperatūra kompleksā ir ap + 28˚C, viļņu baseinā, kas savienots ar slīdkalniņiem, ap + 26˚C, bet bērnu baseinā, masāžas vannās un burbuļvannās ir ap + 36˚C.
Adrese: Lauku iela 5, Ventspils
Tālr.: +371 25636777, www.udensparks.lv

Spa centrs "Usmas SPA"
SPA centrs Usmas ezera krastā ar komfortabliem numuriņiem, baseinu ar pretstraumi un kaskādi, trīs veida relaksācijas pirtīm, atrakciju dušām.Pieejamas arī relaksējošas masāžas, pirts rituāli, SPA kūres un procedūras, kā arī aromterapija. Restorāns gardēžiem. Kamīns. Laivu, velosipēdu īre. Auto stāvlaukums. Un Sportošanas iespējas.
Adrese: Priežkalni, Usmas pagasts
Tālr.: +371 29216328, www.usma.lv

Vingrošanas nodarbības Liepājas pludmalē
Ik vasaru liepājniekiem un pilsētas viesiem pludmalē tiek piedāvātas bezmaksas vingrošanas nodarbības. Šajās nodarbībās uzsvars tiek likts uz ķermeņa izkustināšanu un enerģijas plūsmas atjaunošanu.
Nodarbības pludmalē notiks līdz augusta beigām.
Adrese: Liepājas pludmale Pērkones ielas galā
Tālr.: +371  26424330

Vitalitātes Akadēmija
Svara korekcijas centrs "Akadēmija VITALITY" ir vienīgais Baltijā un, iespējams, arī visā pasaulē, kur tievēšanas process notiek pilnīgā izolācijā no liekiem kārdinājumiem. 180 ha plašajā, jauki iekārtotajā teritorijā stingrā speciālistu uzraudzībā tiek piedāvātas dažādas procedūras un konsultācijas, kas ne tikai palīdz zaudēt svaru, bet arī mainīt visu dzīvi.
Adrese: "Lejasraķi", Lažas pagasts, Aizputes novads
Tālr.: +371 26511011, 29994252, www.academyvitality.com

"Laipa SPA"

Kā saka latviešu tautas paruna - "Neskati vīru no cepures", tā arī "Laipa Spa" apkārtne un atrašanās vieta pilnīgi noteikti neatbilst tam, kas sagaida pašā salonā. Laipa Spa telpās ir uzburta īpaša gaisotne - tā ir miera osta, kurā patverties no ikdienas steigas, aizdzīt stresu un atbrīvoties no noguruma. Mājīgās, elegantās telpas un jaukā atmosfēra radīs patīkamas sajūtas jau pirmajās minūtēs. Ļaujoties Laipa SPA rituāliem, masāžām, sejas un ķermeņa procedūrām, var atjaunot gan ķermeni un garu, gan iegūt mieru prātā un harmoniju dvēselē.
Salona adrese: Bērzāju iela 6, Emburga, Brocēnu novads
Tālr.: +371 29782124, www.laipaspa.lv

Labsajūtas nams "Pie Valguma"

Dažāda veida SPA procedūras, rituāli un masāžas visam ķermenim, ūdensgulta, siena gulta, zāļu tējas. Piedāvājumā arī sauna, kā arī panorāmas pirtiņu, kur baudāms lielisks skats uz Valguma ezeru sēžot turpat uz lāvas.
Adrese: Valguma pasaule, Smārdes pagasts, Engures novads
Tālr.: +371 63181222, 29414022, www.valgumapasaule.lv

Pirtnieks Gundars Sildegs
Pirtnieks piedāvā pirti senās latviešu tradīcijās ar iespēju izbaudīt dabas aromātu pasauli. Te tiksiet cienāti ar dažādām tējām, piedāvās skrubjus, relaksējošas maskas, brucināšanu un neatņemamu pirts rituāla sastāvdaļu - profesionāla pirtnieka pērienu ar pļavas zāļu un meža koku slotām un peldi dīķī, jebkurā gada laikā.
Adrese: "Virsaiši", Smārdes pagasts, Engures novads
Tālr.: +371 29223339, www.virsaisi.lv

"Upmaļi - Dziedinošie dārzi"
Dziedinošie dārzi - Ziemeļu Ajūrvēda - ir izveidoti pēc septiņu enerģētisko centru - čakru principa, to piemērojot ziemeļu augiem, dzīvesveidam un bagātinot ar seno baltu dziedināšanas mākslu. Zāļu namā var apskatīt un iegādāties visu ko šeit audzē un ražo - dabīgo kosmētiku, AnnA Bergmans zīmola zāļu tējas un citus dabas produktus. Apmeklējumu pieteikt iepriekš.
Adrese: "Upmaļi", Rendas pagasts, Kuldīgas novads
Tālr.: +371 26555532, www.anna-bergmans.eu

Bišu drava "Baļļas"
Zemnieku saimniecībā pieejama ne tikai bišu dravas apskate un produktu degustācija, bet gan arī nesteidzīga atpūta pie ugunskura un medus pirts apmeklējums. Apmeklējumu pieteikt iepriekš.
Adrese: "Baļļas", Turlavas pagasts, Kuldīgas novads
Tālr.: +371 29376385,  www.ballas.lv

DIŽAIS SKATS KURZEMĒ 2018

Kolkasrags
Kolkasrags ir unikālu skatu vieta. Šeit ir divu jūru satikšanās vieta. Kolkasragā var vērot gan saullēktus, gan saulrietus. Šī ir vieta, kuru šķērso gan putnu, gan kuģu ceļi.
Adrese: Kolkasrags, Kolka, Dundagas novads
Tālr.: +371 29149105, www.kolkasrags.lv

Sabiles Vīna kalnu noteikti var uzskatīt par Sabiles simbolu.  

Arī Sabiles pilsētas ģerbonī ir attēlots vīnogu ķekars. Sabiles Vīna kalns ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 m augstumā virs pilsētas, no kuras paveras lielisks skats uz apkārtni.
Adrese: Sabiles tūrisma informācijas centrs, Pilskalna iela 6, Sabile, Talsu novads
Tālr.: +371 63252344, 27841827,  www.sabile.lv

Skats no kalna "Lemberga Hūte"

Savulaik tur atradās PSRS karabāze. Teritoriju vajadzēja attīrīt un sakārtot. Ventspilnieki izdomāja, ka būvgruži un nederīgie ielas grunts materiāli ir jāsaliek kaudzē un jāizveido kalns, lai ir ziemā, kur slēpot. Tas bija 2005. gadā. Tagad kalns ar nosaukumu, kas dots par godu pilsētas ilggadējam vadītājam un viņa iecienītajai galvassegai, "Lemberga hūte" kļuvis par vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu pulcēšanās vietu.
Skats no kalna slēpotājiem (un tiem, kas uz izgaismoto kalnu dodas romantiskā vēlā pastaigā) paveras vienreizējs - no virsotnes var redzēt peldam pa jūru kuģus. No kalna virsotnes paveras skats uz  Baltijas jūru, Ventspils ostu, Ventas līkločiem un pilsētas dzīvojamajiem rajoniem, Ventspils lidostu, piepilsētas mežiem un pļavām. Vienā piekalnes pusē, cik vien tālu sniedzas skatiens, šalko priežu meži.
Adrese: Saules iela 141, Ventspils
Tālr.: +371 28611333, www.lembergahute.lv

Užavas bāka

Brīnišķīgo skatu no Užavas bākas nodrošina tas, ka tā būvēta uz vienas no trim augstajām mežainām kāpām, t. s. Teniroka kāpas, kuras augstums sasniedz 28 metrus. Pati bāka ir 21m augsta, tuvu pludmalei. Bākas augstums virs jūras līmeņa - 44 m, bākuguns ir redzama 15 jūras jūdžu attālumā. No tālienes šī kāpa atgādināja cepamo krāsni, tāpēc 19.gs. Užavas bākas vāciskais nosaukums bija Bakofen.
Apmeklējumu pieteikšana pa tālr.: +371 28341836, http://www.portofventspils.lv/lv/brivosta-sabiedribai/bakas/

Putnu vērošanas tornis Zirgu salā
Zirgu sala ir lielākā no 15 Liepājas ezera salām. Uz tās dambja izveidots putnu vērošanas tornis, no kura platformām paveras jauks skats uz ezeru un neierasts skats uz Liepājas apbūvi.
Adrese: Zirgu sala, Liepāja
Tālr.: +371 634 80808, 29402111 (Liepājas reģiona TIB), www.liepaja.travel/lv/darit-un-redzet/pilseta/apskates-objekti/liepajas-ezers/

Pūsēnu kalna skatu laukums
Pusēnu kalns ir visaugstākā Baltijas jūras piekrastes kāpa Latvijā, kuras absolūtais augstums ir 37m virs jūras līmeņa. Uz kāpas virsotni, no kuras pāri priežu galotnēm paveras vienreizīgs skats uz jūru, ved pastaigu taka.
Adrese: Dabas parks "Bernāti", Jūrmalciems, Nīcas novads
Tālr.: +371 634 89501, 29458532

Putnu vērošanas tornis Sātiņu dīķu dabas liegumā

Sātiņu dīķi - dabas liegums - mākslīgi veidots vairāku dīķu komplekss, kur migrācijas laikā pulcējas liels skaits ūdensputnu: ziemeļu gulbji, pīles, ķīvītes, tārtiņi, mērkaziņas u.c., tāpēc ir vērts šo teritoriju apmeklējot, līdzi ņemt binokli. Putnu vērošanai teritorijā izvietots putnu novērošanas tornis ar kopējo augstumu 9.8 metri. Jāņem vērā, ka parasti auto jāatstāj kādu 1.5 km no torņa un tālāk jādodas kājām. Ja vēlas piebraukt līdz pašam tornim, kā arī uzzināt vairāk par Sātiņu zivsaimniecību, iepriekš jāsazinās ar saimnieku Anatoliju Grigorjevu (29165144).
Atrašanās vieta:  GPS 56.636941, 22.334589

Cieceres ezera skatu tornis

Tornis ir jauna atpūtas vieta Brocēnu novada Cieceres pagasta "Saulrietos", kur Cieceres ezera pašā krastā ir labiekārtota teritorija ar soliņiem, piknika vietu un pakalna galā (12 metri) slienas koka konstrukcijas skatu tornis, kura jumta kore atrodas 18,4 m augstumā. No skatu torņa paveras burvīgs skats uz Cieceres ezeru, Ozolsalu, Brocēnu pilsētu un daļu Saldus pilsētas. Šobrīd vēl notiek pēdējie torņa būvniecības darbi un apskatei tas būs pieejams vasaras otrajā pusē - pēc 1. augusta.
Atrašanās vieta GPS 56.458858, 22.115859.

Buses (Matkules) pilskalns
Unikāls piecpakāpju pilskalns, kas uzskatāms par vienu no senās Kuršu zemes Vanemas politiskajiem un ekonomiskajiem centriem, kas apbur ar ainavisku pievilcību un iespaidīgiem dabas skatiem. Pilskalns par dabas krāšņumu apbalvots ar diviem Eiropas kultūrvēsturiskā mantojuma karogiem. „Busēs" bijusi viena no pirmajām tūristu mītnēm Latvijā.
Adrese: Buses pilskalns, Matkules pagasts, Kandavas novads
Tālr.: +371 29133272, 26374996, www.facebook.com/Busespilskalns/

Kurzemes Toskāna pie Tukuma

Zemnieku saimniecība "Mazburkas" vairāk ir pazīstama kā lielākais Latvijas vīnogu dārzs. Taču saimniecība atrodas unikālā vietā - Ziemeļkursas augstienes Vanemas (Talsu-Tukuma) pauguraines dienvidu galā, no kurienes uz apkārtni paveras brīnišķīgs skats - plaša, pauguriem un ielejām bagāta ainava, kurā redzami gan meži un pļavas, gan tīrumi un nelielie ciemati, skatoties uz dienvidiem, un plašais vīnogu dārzs, skatoties uz austrumiem. Nu gluži kā Toskāna Itālijā! Saimnieki te speciāli uzbūvējuši terasi ainavas vērošanai un lauku labumu garšošanai.
Adrese: "Mazburkas", Smārdes pagasts, Engures novads (pāris km no Tukuma)
Tālr.: +371 29149725, www.visittukums.lv/lv/Ko-skatit/Apskates-saimniecibas/Zemnieku-saimnieciba-Mazburkas

Kuldīgas Sv.Katrīnas baznīcas tornis

Informācijai: Par ziedojumiem iespējams uzkāpt baznīcas tornī, uz kuru ved šauras, senatnīgas koka trepes. No torņa paveras skats 360 grādu leņķī uz pilsētas šaurajām ielām un senajiem dakstiņu jumtiem.
Adrese: Baznīcas iela 31/33, Kuldīga
Tālr.: +371 63324394; 22328283, www.kuldigas.lelb.lv/

Ēdoles pils tornis
Informācijai: No pils torņa paveras skaists skats uz Tempļa kalnu, dzirnavu dīķi un tā saliņu, dzirnavām, parku, Vankas upes senleju un plašo muižas saimniecisko kompleksu.
Adrese: Ēdole, Kuldīgas novads
Tālr.: +371 26228899, 63321251, www.edolespils.lv

DEGUSTĀCIJA KURZEMĒ 2018

IK "Caprine" un Z/S "Bērzi"
IK „Caprine" un Z/S „Bērzi" kazas piena produktu degustācija.  IU „Caprine" piedāvā kazas piena sieru, konditorejas izstrādājumu, saldējuma un kazas gaļas ēdienu degustāciju. Tematiski korporatīvie pasākumi un meistarklases bērniem un pieaugušajiem. Lūgums pieteikties vismaz 2 nedēļas iepriekš!
Adrese: „Bērzi",Vandzenes pagasts, Talsu novads
Tālr.: +371 63225204, 29136187, www.facebook.com/ikcaprineberzi/

Sklandrauši, bukstiņbiezputra un citi lībiešu ēdieni Kolkas «Ūšos»

Saimniece Dženeta Marinska (TV raidījuma «Īstās Latvijas saimnieces» dalībniece) siltajā laikā piedāvā nogaršot vietējos tradicionālos ēdienus - bukstiņbiezputru un žograušus (dižraušus, sklandraušus, lībiešu val.- sūrkak). Degustācija pieejama iepriekš pasūtot. Piedāvā arī pastaigu (1km) industriālās Kolkas vēsturē «No Rēveles ķilavām līdz Rīgas zeltam» ar Latvijas labāko šprotu degustāciju noslēgumā. Vēsajā sezonā, piedāvājumā sklandraušu darbnīcas nelielām grupām.
Adrese: "Ūši", Kolka, Kolkas pagasts, Dundagas novads
Tālr.: +371 29475692, www.kolka.info

Ventspils alus darītava Courlander (lager alus)

Ventspils Alus Darītava tika dibināta 2016.gadā, lai atdzīvinātu Ventspils vecpilsētā senās tradīcijas alus brūvēšanā.
Adrese: Tirgus iela 9, Ventspils
Kontakti: ventspils.alus@gmail.com, https://www.facebook.com/VentspilsAlusDaritava/

Suitu kulinārais mantojums

"Maģie suiti" piedāvā baudīt žograušus, spēkraušus, vētras raušus, piena zivju zupu, kas tiek pasniegti kopā ar dažādām izdarībām un apdziedāšanu.
Adrese: Tautas nams, Jūrkalne
Tālr.: +371 26405743, www.jurkalne.lv
 
Dabas veltes
Kopā ar bioloģijas doktori Vairu Kārkliņu un naktsmītnes "Puerto VV'' saimnieci iespēja nobaudīt savvaļas augus (sākot no gārsas un nātrēm līdz pat plūškoku ziedu kūkām) un iemācīties izmantot dabas veltes ikdienas un svētku ēdienkartē.
Adrese: Krasta iela 19, Pāvilosta
Tālr.: +371 29488247, www.puertoviva.blogspot.com/p/dabas-veltes.html

Lavandas produktu degustācija
"LavanderVilla" ir ģimenes uzņēmums ar videi draudzīgu saimniekošanas filozofiju. Teritorijā ir izveidots lavandas lauks un lavandas labirints, divas brīvdienu mājiņas, pasākumu organizēšanas ēka, pirts, suvenīru veikaliņš, bērnu rotaļu laukums, labiekārtotas telts vietas un dīķis.
Tiek piedāvātas arī lavandu degustācijas, kuru laikā iespējams nobaudīt šī auga pārtikas un dzērienu produktu specifiku.
Adrese: "LavenderVilla", "Mārsili", Grobiņas pagasts, Grobiņas novads
Tālr.: +371 25608806, www.lavendervilla.lv

SIA "Meduspils" medus degustācijas
Bitenieks Jānis Vainovskis piedāvā nogaršot visdažādāko ziedu medus, vairāku veidu ziedputekšņus, medus ar ogām, kā arī bišu maizi. Medus degustēšanu papildina bitenieka stāsti par katra medus veida īpašībām, ievākšanas laiku un īpatnībām. Ja ir laiks un drosme, var doties apciemot bites dravā.
Adrese: Kāres, Blīdenes pagasts, Brocēnu novads.
Tālr.: +371 29497903

Z/S "Rubuļi" gaļas izstrādājumu degustācija

Saimniecība "Rubuļi" Saldus novada Zaņas pagastā darbojas jau kopš 1992. gada un nodarbojas ar graudkopību un cūkkopību. Pirms dažiem gadiem saimnieki sāka nodarboties arī ar mājražošanu un atvēra produkcijas veikaliņu Saldū. Saimniecības viesiem tiek piedāvāts nogaršot dažādus kūpinājumus, desas un citus gaļas izstrādājumus no vairāk kā 30 dažādu produktu klāsta.
Adrese: "Rubuļi", Zaņas pagasts, Saldus novads.
Tālr.: +371 29439959

Abavas vīna pagrabs Tukuma novadā

Lai arī Latvijas lielākās vīna darītavas Abavas saimnieki savu vīnogu dārzu kopj un lolo pie Sabiles un līdz šim ciemiņus uzņēmuši tikai tur - Abavas senlejā, jau no šīs vasaras visi interesenti gaidīti Tukuma pusē. Te, vien dažus kilometrus no Tukuma, Mārtiņš Barkāns atvēris jauno vīna pagrabu un vīna bāru. Apmeklētājiem te iespējams ne tikai nodegustēt visus aktuālos dzērienus, bet arī iegādāties tos līdzņemšanai.
Degustācija un ieskats Abavas vīna pasaulē ietver 5 dzērienu baudīšanu. Iespējams izvēlēties arī kādu citu no trīs degustāciju programmām. Degustācija kombinējama arī ar dažādu mērķauditoriju vēlmēm - vai tās būtu vecmeitu ballītes, vai ģimeņu saieti.
Adrese: „Kalējkrāmi", Slampes pagasts, Tukuma novads
Tālr.: +371 26630022, www.abavas.lv

Vīna darītava „Tēviņi"
Vīndaris piedāvā lielisku stāstu par vīna tapšanu, omulīgu vīna baudīšanu, daudzveidīgu, neparastu un augstvērtīgu dzērienu sortimentu. "Tēviņu" vīnotavā tiek gatavoti brūkleņu, melleņu, aveņu, ērkšķogu, zemeņu, pīlādžu, upeņu, plūškoka, korinšu, aroniju, pieneņu vīni, kā arī godalgas ieguvušais "Aveņu dzirkstošais vīns", porti un latvadoss - labākais ābolu brendijs Latvijā.
Adrese: „Tēviņi", Zemītes pagasts, Kandavas novads
Tālr.: +371 29106705, www.tevinumajasvins.lv

Mazsālijas - stipro alkoholisko dzērienu degustācija
Mazsāliju romantiskajā vīna pagrabā iespējams nobaudīt Vīndara dzērienus - piesātinātos augļu vīnus, vīna liķierus, brendijus un vietējo kadiķu apvīto "Medību džinu", kā arī nodegustēt pašu audzētos produktus, medījumus, foreles un Trifeļu konfektes. Apmeklējumu pieteikt iepriekš.
Adrese: "Mazsālijas", Snēpeles pagasts, Kuldīgas novads
Tālr.: +371 22003744,  www.mazsalijas.lv

Hercoga Jēkaba Riesling vīnu un ķirbju eļļas degustācija
Rendas pagasta "Ogulājos", Abavas ielejā plešas vīnogu un ķirbju lauks, kurā tiek audzētas 9000 stādi ar 19 "Vitis viniferi" vīnogu šķirnēm. Iespējams apskatīt gan laukus, gan nodegustēt vīnus un ķirbju eļļas dažādās variācijās. Apmeklējumu pieteikt iepriekš.
Adrese: "Ogulāji", Rendas pagasts, Kuldīgas novads
Tālr.: +371 27101649,  www.vinicurlandia.lv