Maršruts māmiņām ar bērniem "No laukiem uz laukiem Kandavas pusē"

Maršruts saņēma 2017.gada Kurzemes tūrisma asociācijas kvalitātes novērtējuma balvu „Lielais Jēkabs”
1. Lauku māja "Indāni" (Kandavas pagasts - 9,5 km no Kandavas)
Lauku sēta „Indāni" aicina iepazīt lauku sētas ikdienas dzīvi un aplūkot, samīļot un iemācīties kopt dažādus mājdzīvniekus.  Iespējams sarīkot pikniku vai saimniecei pasūtīt iepriekš kādu nelielu lauku cienastu. Piedāvājums piemērots visām vecuma grupām. Ir nodrošināta pieejamība ģimenēm ar bērnu ratiņiem. Lūgums pieteikties iepriekš. Elastīgas cenas.
Tālrunis: (+371)29259272 www.indani.viss.lv www.celotajs.lv   2. Bruņinieku pils makets un Skulptūra Mežakuilis (Kandava, Lielā iela 10a) Livonijas ordeņa pils makets atrodams Bruņinieku pilskalna pakājē. Tas izveidots, veicot drupu mērījumus un izmantojot pieejamos aprakstus par Livonijas ordeņa pili Kandavā. Autors ir kandavnieks Zigmunds Piņķis (1950.-2012.), kurš 2010.g. atzīts par Kandavas Goda pilsoni. Lūgums nekāpt uz maketa.
Akmens skulptūra „Mežakuilis" veidota 2013.gadā, pateicoties tam, ka mežacūka attēlota Kandavas novada ģerbonī. Mežakuilis ir kā simbols spēkam, drosmei, neatlaidībai un neskartai dabai. Autors - Aivars Kerliņš. 3. Pulvertornis un skulptūra Zīļuks Bruņinieks (Kandava, Pils iela 4) Pulvertornis ir kvadrātveida celtne ar 2 stāviem un 2 m bieziem mūriem. 
Tautā to sauc par Pulvertorni. Tas celts 17. gs.vidū kā hercogam Jēkabam piederoša šaujampulvera ražotne un noliktava. Vairāki vēsturnieki pieņem, ka te atradies akas namiņš. 18. gs.beigās ēkas mūros izbūvēts Kandavas pilskunga tiesas cietums. Torni ar pili savienojis ap 12 m garš tilts. Ir arī nostāsti par apakšzemes ejām un pagrabiem, kuros vēl 20.gs. sākumā vīri atraduši vīna pudeles ar vairāku simtu gadu vecu vīnu. Šobrīd Pulvertornis apskatāms no ārpuses.
Skulptūra „Zīļuks Bruņinieks" atrodas pie Pulvertorņa un naktīs sargā Pulvertorni un pilsdrupas, cerībā, ka reiz te atkal būs pils. Skulptūra tapusi 2011.g. Autors ir Zigmunds Piņķis. 4. Promenāde un skulptūra "Ozolzīle" (Kandava, Ūdens iela 1) Promenāde atklāta 2011.gadā. Tā ir daudziem patīkama atpūtas vieta vecpilsētas centrā, kuru caurvij strauts ar 7 tiltiņiem. Promenādē ir divi bērnu spēļu laukumi ar šūpolēm un citām aktīvās atpūtas iespējām. Daudzviet izvietoti soliņi un informatīvas zīles. Vēsturiski lielākā daļa promenādes teritorijas netika izmantota. Tā bija purvaina un aizaugusi vieta. Daļā no tās reiz bija spēļu laukums. Pirms 100 gadiem te pat bija iekopts sakņu dārzs. Promenādes centrā pie "Ozolzīles" ar zīļu cepurīti galvā pozē mazs mākslinieks, kurš aicina kopā nobildēties un pieskarties cepurei,  ievēlieties vēlēšanos un ticiet, lai tas piepildītos. Skulptūras autors ir Valtis Barkāns.   5. Lauku sēta "Kangari" (Cēres pagasts - 14 km no Kandavas) Sakopta lauku sēta, kur atrodas gliemežu ferma, iespējams iepazīties ar gliemežu dzīvi, atpūsties klusā un skaistā lauku vidē, parotaļāties bērnu laukumiņā, padraudzēties ar suņiem, degustēt un iegādāties "Kangaru" veselīgos kārumus un našķus: žāvētus augļus un ogas, ievārījumus, sīrupus, čatnijus, kā arī pasūtīt gardas lauku pusdienas vai pašiem izcept gardas maizītes.  
Tālrunis: (+371)29416000 www.bernumaja.lv   www.kangari.lv
 

Kandavas Tūrisma informācijas centrs
Kandava, Kūrortu iela 1 b (drīzumā Ūdens iela 2), tālrunis: (+371)63181150, 28356520
 info@kandava.lv  www.visitkandava.lv