“Pa Rozentāla pēdām Saldū”

Atraktīvi veidotā pastaigu taka interesentus izved pa mākslinieka gleznošanas vietām Saldus pilsētā un apkaimē. Jums būs iespēja aplūkot vietas, kuras attēlotas gleznās, un iepazīt Saldu no cita skatu punkta!
Mākslinieks Janis Rozentāls (1866. - 1916.) ir viens no ievērojamākajiem Saldus novadniekiem. Dzimis un bērnību aizvadījis Saldus pagasta „Bebru" mājās, bet vēlāk mācījies, dzīvojis un darbojies arī Saldū. Viņa agrīnajos darbos iemūžināti tā laika Saldus ļaudis un ainavas.

  Aicinām izstaigāt J. Rozentāla iecienītās takas, aplūkot vietas, kuras attēlotas gleznās, un iepazīt Saldu no cita skatu punkta! Maršruts vijas lejup pa Striķu ielu, caur veco tirgus laukumu, tālāk gar gleznainajiem Cieceres upes krastiem līdz skatu laukumam Biļļu kalnā, cauri Kalnsētas parkam līdz Cieceres dzirnavu dīķim. Četrās no J. Rozentāla iecienītajām gleznošanas vietām ir uzstādīti lielformāta informatīvie stendi. Uz katra stenda ir izvietotas J. Rozentāla gleznu fotoreprodukcijas un informācija par konkrēto gleznu, tās tapšanas vietu un nozīmi mākslinieka daiļradē.