Jūras svētki Ventspilī 2023

01.07.2023
Jūras svētki Ventspilī 2023 programma !
Jūras svētki Ventspilī 2023
Jūras svētki Ventspilī

"VĀRTI uz JŪRU"
 programmaLV / programmaRU

1.jūlijs, sestdiena

8.00-18.00 LIELAIS JŪRAS SVĒTKU TIRGUS, 2. DIENA /Vecpilsētas tirgus laukums/

Paplašināta tirdzniecība - zivis, mājražotāju un amatnieku ražojumi, stādi u.c. 

09.00-15.00 IZSTĀDE "Jautājiet jūrniekiem par jūru" /Pārventas bibliotēka/ 

Daiņa Rozentāla fotogrāfiju izstāde. 10.00-15.00 JŪRAS NOZĪME - nozīmīšu veidošanas darbnīca 

/Amatu māja/Radošā darbnīca - nozīmīšu darināšana par jūras tēmuLatvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas izstāde "Pasaules lāpīšana".Ieejas maksa pēc cenrāža. 

10.00-18.00 IZSTĀDES UN DARBNĪCAS /Livonijas ordeņa pils/

Priežu mizu kuģīšu un Jūras akmentiņu darbnīcas (12.00-14.00)Botāniskie zīmējumi (Laima Bikše un Signe Vanadziņa)Zaļā (glezniecība no Ventspils muzeja krājuma vasaras krāsā)Kustīgās bildes. Kino vēsture Ventspilī - arī ieskats filmā "Jūras vārti" (1974)Visas dienas garumā skatāma pils ekspozīcija.Ieejas maksa pēc cenrāža. 

10.00 "JŪRAS KAUSS 2023" pludmales volejbolā /Ventspils pludmales volejbola stadions/ 

11.00 -11.30 PIEMIŅAS BRĪDIS "Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru atdusas vieta ir jūras dzelmē'' /Piemineklis jūrniekiem un zvejniekiem, Ostas ielas promenāde/ 

12.00-18.00 CENTRĀLĀ SKATUVE "SKATS uz JŪRU" /laukums promenādes galā iepretim teātra namam "Jūras vārti"/

Vadītāji Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis un Radio SWH personība un improvizatore Sanda Dejus.

12.00-12.30 NEPTŪNA SAGAIDĪŠANA UN SVĒTKU ATKLĀŠANASagaidīsim vareno Jūras valdnieku Neptūnu un viņa svītu, vērosim kuģu parādi, godināsim ievērojamus ļaudis.12.30-13.30 ZIŅĢES BRĀĻI20.gs. populāras dziesmas gan par jūru, gan dzīvi no Brāļiem Laiviniekiem, Alfrēda Vintera u.c..

13.45-15.15 LABVĒLĪGAIS TIPSDiez vai ir kāds, kas nezina grupu "Labvēlīgais Tips". Tā ir viena no mūzikas un dziesmu tekstu ziņā humoristiskākajām Latvijas grupām, kuras mūzikas stils ir popmūzika ar roka, šlāgermūzikas un ska elementiem.

15.30-16.30 BAD HABITSGan pašu sacerētas, gan labi zināmu dziesmu, kā piemēram, "Kurtizāņu ugunskurs", "Kad man vairs nebūs sešpadsmit" u.c. neparastas aranžijas - tā ir grupa "Bad Habits".

16.45-17.45 VILKI Lielākoties vīru kopu atpazīst kā dažādu laiku latviešu karavīru dziesmu izpildītājus, bet šajā reizē viņu pūrā būs jūras braucēju dziesmas par jūru un dzīvi jūras krastos. 

12.30-15.00 "PIE KAPTEIŅA" /pie Ostas Kapteiņa ēkas, Kr. Valdemāra iela 14/
 Īpaša vieta jūras dēliem un meitām, lai dalītos sarunās un jūrnieku stāstos.Speciāli iekārtota foto vieta, kurā ikviens varēs piedzīvot fotografēšanos kopā ar Neptūnu un viņa svītu. 

12.30-17.00  MAZĀ SKATUVE "SKATS uz PASAULI" /pie vecajām Ostas darbnīcām, Kr.Valdemāra iela 12/

Visas dienas garumā skatuves saimnieks DJ Kārlis Bikšus.

12.30-13.40 ŠOTA ADAMAŠVILI
Gruzīnu kantrī dziedātājs dzimis un audzis mazā Gruzijas pilsētiņā Bolnisi, piedalījies vairākos Gruzijas TV šovos, vietējos un starptautiska mēroga festivālos. 2021.gadā ieguvis Starptautisko kantrī mūzikas balvu Texas Sounds divās kategorijās - Virtual Rising Star Of The Year un Producer's Choice. Šobrīd apgūst latviešu valodu un koncertē visā Eiropā.

14.30-15.30 ALUM ALU
Romu un Balkānu tautu mūzikas iedvesmoti, grupa "Alum Alu" jau trīs gadus koncertē dažādos Latvijas festivālos. Grupas uzstāšanās, enerģiskā gypsy-folk-rock žanrā, ātri vien izraisa vēlmi kustēties. Spēlējot gan latviskotas romu tautas dziesmu versijas, gan populārākas balkānu melodijas, "Alum Alu" veido muzikālu ceļojumu, kas saistīts ar citu tautu mūziku.

16.00-17.00  AKORDSKas gan var iedot labāku dzirksti dzīvespriekam, ja ne cilvēki, kuri paši ar tādu ir apveltīti un prot dalīties! Un ja to dara universālajā mūzikas valodā... Tie ir Saldus seniori - akordeonisti, kuri apvienojušies ansamblī "Akords ". Jūras svētkos skanēs melodijas, kuras ir populāras visā pasaulē. 

12.00-17.00 SKATUVE UN LAUKUMS BĒRNIEM "PAŠIEM SAVS KUĢIS" /pie vecajām Ostas darbnīcām, Kr.Valdemāra iela 12/
Visas dienas garumā darbosies speciāli iekārtots laukums visa vecuma bērniem.Lielformāta koka spēles no "Dabas spēles" kolekcijas radīs iespēju izbaudīt sacensību garu, apgūt jaunas prasmes un zināšanas, lieliski pavadīt kopā laiku."Baltijas jūras stāsts" ir biedrības "Attīstības fabrika" piedāvātās aktivitātes pamatskolas vecuma bērniem un pusaudžiem. Jautājumi par un ap Baltijas jūru, dzīvību tajā, iespēju palīdzēt mazināt piesārņojumu u.c. Jūras iemītnieku atpazīšanas spēle, galda spēle par piekrasti un stends par jūras ūdeni - tas viss būs pieejams Jūras svētkos.Mobilā "Dabas klase". Tā ir inovatīva, auditoriju iesaistoša un mūsdienīga dabas izglītības ekspozīcija, kas izveidota pārvietojamā, īpaši pārbūvētā un aprīkotā mikroautobusā un ap to. Mobilā dabas klase piedāvā atraktīvā un izklaidējošā veidā izzināt dabas ekosistēmas, dabas vērtības un iesaistīties dabas saglabāšanas pasākumos.Piepūšamās atrakcijas, karuseļi, izjādes ar zirgiem.

12.30-13.00 JŪRAS AKMENTIŅIPopstudija "Jūras akmentiņi' ir viens Ventspils Kultūras centra bērnu kolektīviem, kas ar ievērojamiem panākumiem darbojas jau 28.gadu.

13.00-14.00 BASKĀJIS VĒJELIS PRIEDĒS SVILPO

"Baskājis Vējelis priedēs svilpo" ir par to, kas un kā notiek jūras malā vasarā. Par to, kā Gliemezis ķirzaciņu uz derībām sauca, par to, kā Vējelis debesīs mākoņus trenkāt trauca, un krabis pludmalē patrulēt brauca.Ar bērniem ceļojumam ļausies un Baskājim Vējelim līdzi trauksies Jūrmalas teātra jaunie skatuves mākslinieki Katerīna Olekte un Dāvids Toms Kalniņš. Pasaciņas ļaus sadzirdēt - Ģirts Alsters (balss, mūzikas un tekstu autors), Andris Barons (ģitāra un mūzikas autors), Dāvis Putāns (basģitāra un mūzikas autors), Haralds Stenclavs (taustiņi un mūzikas aranžijas), Gundars Lintiņš (perkusijas). Ceļojumā nenomaldīties palīdzēs režisors Mārtiņš Kagainis un horeogrāfe Egija Abaroviča.

14.00-14.30  JŪRAS AKMENTIŅI 

14.00 IZSTĀDES ATKLĀŠANA /Teātra nams "Jūras vārti"/"
Latvijas burātāju pasaules maršruti ar Elitas Viliamas marinām"Piedalās pasaules apceļotāji no buru jahtu ''Milda'' un ''Kaupo'' komandām. 

20.00-24.00  MAZĀ SKATUVE "SKATS uz PASAULI" vakara daļa /pie vecajām Ostas darbnīcām, Kr.Valdemāra iela 12/

20.00-21.00 DZINTARS BRIEDIS
Dzintars Briedis ir mūzikas instrumentu meistars no Rīgas. Viņš ir veidojis visdažādākos instrumentus. Taisījis zvangas, teremīnu (angļu val. - "thereminvox"), instrumentu, kas tiek spēlēts, tam nepieskaroties, un arī lineālam līdzīgo slīdskani (angļu val. - "slidesounder"). Dzintars radījis arī pats savu mūzikas instrumentu - šūnskani (angļu val. - "beeboard"). Tikšanās ar Dzintaru un viņa gatavotajiem instrumentiem ir kā ceļojums jūrā- nezināms un pārsteidzošs.

21.00-22.00 NEIUM (TĀ IR)
Lībiešu etniskās melodijas, kā arī oriģināldarbi laikmetīgā mūzikas skanējumā.  Lībiešu elektroniskās mūzikas grupas iedvesmas avots ir lībiešu krasta dabas skaniskās ainavas. Kā starptelpa, kur satiekas elektroniski radītas frekvences ar dabas skaņām. Mūziķu Dāvja Stalta un Montas Kvjatkovskas radītās skaniskās ainas varēs piedzīvot vērojot Ventu un tās ieteku jūrā.

22.00-24.00 SAULRIETA MŪZIKA ar DJ KĀRLI BIKŠU 

19.00-02.00 GUNTA SKARSTIŅA DZIESMU UN ZIŅĢU FESTIVĀLS /Reņķa dārzs/Šajā gadā Gunta Skrastiņa piemiņai veltītā festivāla dalībnieki būs tautā iemīļoti Latvijas popmūzikas, šlāgermūzikas, kantrīmūzikas, kā arī aktierdziesmu un ziņģu izpildītāji, solisti, aktieri un grupas - "Apvedceļš", "Galaktika", "Tērvete", "Zeļļi", Mārtiņš Kanters, Ineta Rudzīte, Dainis Skutelis, Žoržs Siksna, Ieva Sutugova, Kaspars Markševics, Gunārs Jākobsons, Voldemārs Šoriņš, Zigurds Neimanis, Juris Hiršs, Andris, Daņiļenko, Roberts Ošiņš, Edgars Pujāts un citi skatuves mākslinieki. Festivālu vadīs aktieris Gundars Āboliņš. Solistus un dziedošos aktierus muzikāli pavadīs Gunta Skrastiņa grupa "No Pusvārda".Pēc festivāla nakts balle ar Latvijā populāriem solistiem grupas "No pusvārda" pavadībā.

Biļešu iepriekšpārdošana ŠEIT 

CITI PASĀKUMI SVĒTKU NEDĒĻĀ 

29.jūnijs, ceturtdiena12.00 "VILNĪTIS (...) GLIEMEŽUS, AKMEŅUS / MĒTĀ UN SPĀRDA (...)'' H.Dorbe /H.Dorbes muzejs/

Radošā darbnīca bērniem - darba lapas (aut.A.Rudzīte) pēc H.Dorbes dzejoļa "Vilnītis", kuģu līmēšana. Radošajā darbnīcā piedalās atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām "Cimdiņš". 

30.jūnijs, piektdiena7.30-18.00 LIELAIS JŪRAS SVĒTKU TIRGUS, 1. DIENA /Vecpilsētas tirgus laukums/

Paplašināta tirdzniecība - zivis, mājražotāju un amatnieku ražojumi, stādi u.c.

2.jūlijs, svētdiena8.00-15.00 LIELAIS JŪRAS SVĒTKU TIRGUS 3. DIENA /Vecpilsētas tirgus laukums/

Paplašināta tirdzniecība - zivis, mājražotāju un amatnieku ražojumi, stādi u.c. 

11.00-16.00  ZIV' ZUP' UN DZĪV' MŪZIK' /Piejūras brīvdabas muzejs/

Jūras svētku amatnieku tirdziņš.Spēles brīvā dabā - izjādes ar zirgiem, zābaka mešana, ķekatas, darbnīcas mazajiem par jūras tēmu.Laimīgā loterija apmeklētājiem īpaši Jūras svētkiem piemērotos tērpos.Ventspils Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde.Ieejas maksa pēc cenrāža. 

MAZIE JŪRAS SVĒTKI "AR VELO UZ JŪRU"11.00-12.00 /Bērnu pilsētiņa/15.00-16.00 /Bērnu parks "Fantāzija"/

Ekstrēmā velo šova BMX triku izrāde. Greentrials meistarklase - iespēja apgūt līdzsvaru uz atsper-riteņiem un iemācīties "paraut ratā", izmēģināt izbraucienu ar mini BMX velosipēdu. 

Svētkus atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība, Ventspils brīvostas pārvalde un SIA "Kurzemes granulas".