Mazirbē 1923. gadā tika nodibināta lībiešu sabiedriskā organizācija "Līvu savienība" ar kuras pūliņiem un igauņu, somu, ungāru atbalstu 1938.- 1939.gadā uzcelts Lībiešu tautas nams. Mūsdienās nams saglabājis savu
Saldū dzimušā tēlnieka Kārļa Īles veidotā strūklaka „Medus piliens” rotā M. Čaklā skvēru. Strūklakas ideja sakņojas dzejnieka Māra Čaklā pilsētas poētiskajā salīdzinājumā ar „medus pilienu Kurzemes bļodā”.
Sabile terasveidīgi izvietojusies Abavas upes senlejas tās skaistākajā un dziļākajā posmā. Pirmo reizi Sabiles vārds rakstos minēts 1253. gadā. Šeit ap 13.-14.gs. izveidojās amatnieku un tirgotāju miests.
Tukums ir neliela, dārzu ieskauta mazpilsēta Kurzemes pievārtē, taču tukumnieki sevi mūždien uzskatījuši par kurzemniekiem, jo viņiem piemīt gan kurzemnieku lepnums, gan spīts.
Engure jeb Engurciems , ko vietējie sauca arī par Engurēm, ir sens zvejnieku ciems. Vietvārds “Angern”, no kura veidojies ciema nosaukums, minēts jau 13. gs un tas cēlies no lībiskas izcelsmes vārda ar nozīmi “zutis".
Pirmā pasaules kara sākumā dzirnavas nodega, bet pēc 1920. gada zemes reformas, kad tās ieguva īpašumā Kambalu dzimta, to darbība tika atjaunota.Te ir rupjo miltu malšanas gaņģis, putraimu un grūbu gaņģi.
Kuldīgas Svētās Katrīnas evaņģēliski luteriskā baznīca ir senākais dievnams un viena no senākajām ēkām Kuldīgā. 1967. gada 29. decembrī baznīca tika pasludināta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli.
Audēju darbnīca ir Tukuma muzeja filiāle. Audēju darbnīca darbojas kopš 1974.gada un interesentiem labprāt māca seno amatu. Interesanta vieta ceļotājam, lai aizraujošā veidā iepazītu Tukuma novada tautastērpu un iemēģinā